اصول طراحی داخلی دفتر کار+ بهترین ایده ها برای آن✔

طراحی داخلی دفتر کار با اصول و قوانین انجام می گیرد. که با دانستن این اصول می توانید یک چیدمان شیک و کاربردی داشته باشید. محل کار محیطی است که فقط زیبایی در آن ملاک نیست. باید با توجه به نوع کاربرد فضا تمام وسایل مورد نیاز در دسترس کارمندان باشد و محیط دارای نظم و آرامش باشد. در این مقاله از شرکت معماری و طراحی دکوراسیون داخلی کارمانی مجری طراحی دکوراسیون داخلی در مشهد به این موضوع که اصول طراحی داخلی دفاتر و ادراجات چگونه ایت

طراحی دکوراسیون دفتر اداری

طراحی دکوراسیون دفتر اداری

باید بتوانید دکوراسیون دفتر کار خود را به بهترین شکل طراحی کنید. باید رنگ دیوارها و وسایل مناسب دفتر باشد. حتما برای دیزاین دفتر به کاری که در آن محیط انجام می شود توجه داشته باشید. ارباب رجوع در محیط کاری تاثیر زیادی در انتخاب دکوراسیون و طراحی خواهند داشت. می توانید به نوع افرادی که مراجعه می کنند و رده سنی و جنسیت آن ها در طراحی داخلی دفتر اداری به آن توجه داشته باشید. علاوه بر این کفبوش و سقف دفتر اداری هم می تواند متفاوت باشد. در قسمت های مختلف محیط از رنگ های روشن استفاده کنید تا یک فضای دلباز داشته باشید.

اگر فضایی در اختیار دارید که بزرگ است می توانید از هر نوع رنگی که دوس دارید استفاده کنید. ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که رنگی برای دیوارها و وسایل انتخاب کردید باید با سایر قسمت ها هارمونی داشته باشید. نوع چیدمان و دکوراسیون باید به گونه ای باشید که حس رضایت به وجود بیاورد.

تزیین دفتر کار

در طراحی دفتر کار مانند منزل نیست که برای طراحی داخلی آن از انواع مختلف دکوری و وسایل تزیینی استفاده نمایید. برای دکوراسیون دفتر کار می توانید از گل های طبیعی در قسمت های مختلف استفاده کنید تا حس طبیعت و سر زندگی در آن فضا به وجود بیاید. در فضای کاری از تابلوها و یا دکوری هایی استفاده نمایید که متناسب با نوع کاربرد باشد. برای چیدمان دکوراسیون دفتر کار باید در نظر داشته باشید، این می باشد که تمام وسایل مورد نیاز را در جایی قرار داشته باشد. که شما برای استفاده از آن دچار مشکل نشوید. این کار باعث می شود که راندمان کار بالا برود.

استفاده از نور طبیعی در طراحی داخلی دفتر اداری، استفاده از نور طبیعی جلوه ای شیک به فضای دفتر اداری شما می دهد و سطح انرژی کارکنان را زیاد می کند. در صورت امکان از نور طبیعی استفاده کنید و بنجره بزرگی را برای آن در نظر بگیرد. استفاده از الگوهای مینیمال در طراحی داخلی دفتر اداری الگوهای ساده در طراحی داخلی اداری این روزها بسیار متداول است. جلوه منظم دفتر اداری به شما کمک می کند که کارهای بیشتری را انجام دهید. اتاق کار و میز کار کارآمد منظم در عین حال باعث افزایش راندمان کار شما می شود. بهتر است همیشه محیط کار را تمیز نگه دارید.

چه عواملی بر طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار مؤثر هستند؟

سه جنبه وجود دارد که باید در طراحی داخلی دفتر در نظر بگیرید؛

  • مسائل فیزیکی
  • مسائل تکنولوژیکی
  • مسائل انسانی

مسائل فیزیکی طراحی داخلی دفتر اداری

طراحی دفتر اداری در مشهد

هر کارمندی باید در محیط کاری راندمان خوبی داشته باشد. هر چقدر کارمند شما به درستی و با بهره وری بالاتری کار کند شما روزانه می توانید سود بیشتری را کسب کنید. محیط کار مستقیما بر راندمان کارمندان مؤثر هستند. دکوراسیون داخلی می توانند محیط های گرمی را برای کارمندان که فعالیت می کنند، ایجاد کند و باعث افزایش بهره وری کارمندانتان شود.

مسائل تکنولوژیکی در دفتر کار

زیرساخت های موجود در ساختمان در ایجاد یک دفتر کار با عملکرد بالا بسیار موثر است. وجود تکنولوژیکی می تواند به دکوراسیون داخلی کمک کند تا کارمندان کارشان را به خوبی انجام دهند. طبق یک نظرسنجی از کارمندان در آمریکا گزارش شده است که 85٪ از کارمندان معتقدند که می توانند کار خود را با فناوری مناسب، بهتر انجام دهند . همچنین آمار دیگری نشان می دهد که فقط 13٪ از آن ها به دستگاه های تکنولوژیکی در محل کار دسترسی دارند. این تکنولوژیکی، ابزاری هستند که برای کار در دفتر کار مهم هستند.

پس به نتیجه می رسیم که برای داشتن بهترین دکوراسیون داخلی برای طراحی داخلی دفتر اداری باید فن آوری مناسب نیز در طراحی داخلی انجام شود. در واقع فناوری می تواند فضای داخلی دفتر اداری را با پد شارژ بی سیم، صفحه نمایش لمسی یکپارچه، راه حل های دیداری و شنیداری، اینترنت با سرعت و امکانات بالا، مدیریت کابل و راه حل های قدرت روی میز بهبود بخشد تا دفتر زیبا جلوه بدهد. استفاده از درهای اتومات بازشونده یا با زدن کلید برای جلوگیری از بلند شدن افراد برای باز کردن درب نیز از عوامل مهم در طراحی داخلی دفتر اداری هستند.

مسائل انسانی در دفتر کار

برقراری ارتباط کارمندان کلید موفقیت در طراحی داخلی دفتر اداری است، زیرا ترک کارمندان از محل کار منجر عقب افتادن  و کینه در بین آن ها می شود. ممکن است شما محل کار کاملاً باز یا دیوارهایی که با رنگ های اصلی ، ایجاد کنید. با این حال ، اگر تیم شما فقط می خواهد در جایی ساکت و با آرامش کار کند، پس این رنگ ها و دکوراسیون شما بلااستفاده می ماند یا باعث ایجاد کینه در تیم شما می شوند.

۶ عنصر مهم در طراحی داخلی دفتر کار

در زیر 6 عامل موثر در طراحی داخلی را بررسی می کنیم.

۱- مبلمان اداری در دفتر اداری

مبلمان اداری در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است. ادارات این را به خوبی پذیرفته اند که سرمایه گذاری بر روی مبلمان با کیفیت و طراحی ارگونومی بر روی سلامتی کارکنان و فعالیتشان تاثیر مثبت دارد.

۲- نورپردازی دفتر کار

نورپردازی نه تنها باعث زیبایی محیط می شود، بلکه بر روی تصمیم گیری، بهره وری، سلامت کارکنان تاثیر می گذارد. این روزها با پیشرفت تکنولوژی سیستم های نورپردازی باکیفیتی وارد بازار شده است. طراحان همچنین به این نتیجه رسیده اند که در صورت استفاده حداکثری از نور طبیعی کارمندانی شادتر خواهند داشت.

۳- رنگ دکوراسیون دفتر کار

در هنگام انتخاب رنگ برای طراحی داخلی دفتر اداری، نه  تنها سلیقه شخصی باید به تنهایی اعمال شود و نه محدودیت های نام تجاری شرکت. تاثیرات رنگ های مختلف بر روی روحیه افراد به خوبی شناخته شده. می توان از این ویژگی ها در طراحی داخلی دفاتر اداری استفاده کرد. مثلا رنگ آبی باعث افزایش تمرکز و رنگ سبز باعث ایجاد تعادل در محیط می شود. رنگ زرد ذهن را به فعالیت وا می دارد. به جز انتخاب رنگ نحوه استفاده از رنگ در محیط نیز بسیار اهمیت دارد. برای سقف های کوتاه استفاده از رنگ های روشن و برای راهروهای باریک و طولانی استفاده از رنگ های تیره می توانید استفاده کنید.

۴- قسمت پذیرش

اولین برداشتی که مشتری و یا کارکنان آینده تان از شرکت شما دارند، در قسمت ورودی و پذیرش شرکت ها صورت می گیرد. پس توجه به آن اهمیت دارد.

۵- فضای استراحت

توجه به سلامتی و رفاه کارکنان در هنگام طراحی یک فضای کاری شامل عناصر فردی، مانند نورپردازی، رنگ و مبلمان است. اما تحقیقات نشان داده است که قرار دادن فضای استراحت به اندازه یک نفر به ازای هر ۵ نفرنیز در محیط ضروری است. استفاده از گل ها و گیاهان تزئینی در طراحی داخلی دفتر اداری نیز در خنثی کردن استرس کار تاثیر بسیار زیادی دارد. دیوارهای گیاهی که به تازگی ترند شده است، می تواند باعث بهبود کیفیت هوای محیط، کاهش صدای زیاد و همچنین ایجاد احساس آرامش در محیط شود.

۶- تزیین و زیباسازی دفتر کار

طراحی و دکوراسیون داخلی در مشهد

موارد تزیینی مناسب برای محیط های اداری چه چیزهایی هستند؟

  • تابلوهای هنری دیواری
  • مبلمان راحت در عین حال بادوام
  • جوایز و مدارک
  • محصولات تولیدی شرکت و برندتان
  • استفاده از طیف های رنگی روشن

شرکت معماری و طراحی کارمانی با فعالیت بیست ساله در حوزه معماری و دکوراسیون داخلی کارمانی ، آماده خدمت رسانی به همه متقاضیان طراحی داخلی دفتر اداری در مشهد می باشد. برای آشنایی با مراحل انجام کار و تعرفه آن می توانید با بخش فروش این مجموعه در بخش تماس با ما در ارتباط باشید.

به این مطلب امتیاز بدهید
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *