نکات طلایی برای طراحی داخلی فروشگاه لباس⚡

طراحی داخلی فروشگاه لباس برای صاحبان این مغازه ها خیلی اهمیت دارد. بیشتر مشتری ها جذب بوتیک هایی میشوند که طراحی داخلی جذاب تری دارند و در یک نگاه توجه مخاطب را به اجناس داخل بوتیک جلب می کنند. در این مقاله از کارمانی مجری طراحی دکوراسیون داخلی در مشهد به بررسی طراحی داخلی فروشگاه لباس و موارد مهم در آن می پردازیم.

دنیای مد و طراحی لباس دنیایی است که نیازمند طراحی داخلی هوشمندانه برای بهتر به نظر رسیدن اجناس می باشد. با پیشرفت صنعت مد کاملا طبیعی است که نحوه طراحی دکوراسیون فروشگاه های لباس و بوتیک ها نیز باید شانه با شانه این پیشرفت به روز گردد. در طراحی داخلی بوتیک ها مواردی چون المان های مورد استفاده برای دکوراسیون، نحوه نورپردازی و چیدمان وسایل از اهمیت زیادی برخوردار است.

طراحی داخلی فروشگاه لباس

در گذشته نه چندان دور تنها قسمت بوتیک که به طراحی آن اهمیت داده می شد ویترین بود. اما این روزها سطح توقعات از داخلی بوتیک ها خیلی فراتر از این دیدگاه می باشد و تجهیزات نیز از اهمیت زیادی در طراحی دارند. انجام این کار به دو شکل ممکن می باشد :

راه اول : طراحی داخلی بوتیک از لحاظ عناصر معماری به شکلی که با طراحی و اجرای دکورهای زیبا اجناس به بهترین شکل در آن ها قرار بگیرند.

راه دوم: بهره گرفتن از تجهیزات فروشگاه پوشاک که تنوع بسیار زیادی دارند و غیر از عملکرد بسیار مفیدی که دارند می توانند به عنوان نوعی عنصر دکوراتیو نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

طراحی داخلی فروشگاه لباس

در طراحی داخلی باید به راحتی مشتری نیز توجه کرد. مشتری باید به راحتی به همه اجناس دسترسی داشته باشد و بتواند انتخاب خود را به سادگی انجام دهد. اگر فضای بوتیک شما این اجازه را می دهد مکان مناسبی برای استراحت همراهان در نظر بگیرید. بسیار پیش می آید که همراهان فردی که برای خرید به داخل بوتیک می آید به خاطر خسته شدن او را از خرید منصرف می سازند.

نکته دیگری که وجود دارد نوع چیدمان و نور پردازی اجناس می باشد اینکار باید به شکلی انجام شود که مشتری ها جذب شوند. تابش نور به صورت مستقیم به اجناس فکر خوبی نیست. نور باید با زاویه به اجناس تابیده شود تا بهترین نمای کالا مشاهده شود.

عناصر مهم در طراحی داخلی بوتیک

به طور کلی برای طراحی و اجرای دکوراسیون بوتیک باید یک سری موارد را در نظر گرفت و براساس آن ها کار را پیش برد. برخی از این موارد به شرح زیر هستند : ویترین بوتیک . رگال ها.چیدمان اجناس. زیبایی کفپوش ها و دیوارها. طراحی براساس سبک های مطرح . ایجاد قفسه های منحصر بفرد. نحوه چیدمان اجناس. فضای استراحت. المانهای دکوری. اتاق پرو. نورپردازی.

نقش مهم دکوراسیون اختصاصی در لباس فروشی

دکور و ویترین فروشگاه محلی است که مشتری ها را به سمت فروشگاه می کشاند. از این رو اهمیت طراحی آن کاملا مشخص می باشد. در مورد بوتیک ها که از طریق ویترین اجناس برگزیده خود را به نمایش می گذارند اهمیت طراحی ویترین بیشتر هم هست. به طور کلی طراحی ویترین می تواند نقش تعیین کننده ای در جذب مشتری داشته باشد. اگر براساس اصول و استاندارد ها انجام شود باعث کسب و کار خوبی در بوتیک می شود.

به کار بردن رنگ های جذاب در طراحی داخلی فروشگاه لباس

بوتیک یا لباس فروشی مکانی است که نیازمند قدرت بی نظیر رنگ هاست. وقتی از قدرت رنگ ها صحبت میکنیم منظورمان قابلیت جلب توجه آنها می باشد. که سبب میگردد مشتریها بخش های مختلف بوتیک شما سر بزنند. برای اینکه جذابیت دکوراسیون بوتیک خود را بیشتر کنید می توانید از چند رنگ خاص و خیره کننده استفاده کنید. حتی می توانید کمی زیاده کنید. البته توجه داشته باشید که هر رنگی برای هر بوتیکی مناسب نیست. برای مثال برای بوتیک های دخترانه بهتر است از رنگ هایی مثل صورتی و گلبهی استفاده کنید. برای بوتیکهای پسرانه به سراغ رنگهایی مثل آبی و سبز بروید.

تغییر چیدمان اجناس در طراحی داخلی فروشگاه لباس

چیدمان تکراری و خسته کننده اجناس را کنار بگذارید و یک روش جدید را برای چیدمان امتحان کنید. برای مثال به جای استفاده از رگال و قفسه های روتین و کلیشه به سراغ گزینه های جدید و کمتر دیده شده بروید . به جای استفاده از قفسه های دیواری از طاقچه های امروزی و مدرن بهره بگیرید . سعی کنید از متریال ها و ایده های نوین استفاده کنید. ایده های بکر و متفاوت به کار ببرید و تلاش کنید بوتیک خود را متفاوت از دیگر بوتیک ها طراحی کنید.

استفاده از گیاهان طبیعی

گیاهان گزینه های همه پسندی هستند که در طراحی داخلی اکثر فضاها به کمک ما می آیند و جذابیت خاصی به محیط می دهند.اگر در بوتیک شما گلدانی به چشم نمی خورد در تهیه آن اقدام کنید. به کار بردن فضای سبز کمک می کند محیط داخل بوتیک را زنده کنید و حال و هوای جدیدی به آن ببخشید. شما می توانید بخشی از فضا را به گیاهان اختصاص دهید . از گل های آپارتمانی که نگهداریش سخت نیست استفاده کنید.

نورپردازی مناسب

اگر می خواهید هیچ بخشی از دکوراسیون داخلی بوتیک شماز از چشم مشتریها پوشیده نماند. مایل هستید یک نمایش تمام عیار از اجناس خود ارائه دهید نباید نورپردازی را فراموش کنید. نورپردازی عادی و کلیشه ای را فراموش کنید. نورپردازی نقش مهم در طراحی داخلی دارد و اگر به ان توجه نکنید مقدار زیادی از زحمتتان به هدر خواهد رفت. بخش هایی که نیاز مند توجه بیشتر هستند را با دقت بیشتری نورپردازی نمایید. سعی کنید از روش های نوین برای این کار کمک بگیرید.

اهمیت مانکن ها

بوتیکها بدون حضور مانکن ها معنایی ندارند. این مانکن ها هستند که به بوتیک شما جلوه و زیبایی می دهند. مانکن ها فضای بوتیک را زنده و پویا می کنند و کمک می کنند اجناس خود را به نمایش بگذارید. استفاده از مانکن ها را حتما در دستور کار خود قرار دهید. در ضمن سعی کنید در نحوه پوشاندن لباس به مانکن ها نیز دقت و سلیقه خرج دهید.

چیدمان قفسه ها

معرفی و نمایش اجناس موجود در بوتیک مهمترین کاری است که شما باید انجام دهید. سعی کنید در طراحی داخلی بوتیک خود تنها به یک نوع خاص قفسه بسنده نکنید. از باکس های مختلف با تنوع فرم استفاده کنید. برخی قفسه ها را به دیوار بزنید و برخی را روی زمین قرار دهید. در انتخاب متریال و رنگ قفسه ها دقت کنید.

طراحی داخلی بوتیک خود را به شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی کارمانی بسپارید.
5/5 - (1 امتیاز)
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *