بهترین شرکت معماری برج‌ساز‌ در مشهد را می‌شناسید؟

بهترین شرکت معماری برج‌ساز‌ در مشهد را می‌شناسید؟

برج‌ها جزء حیاتی زندگی‌های مدرن هستند. از برج‌های مخابراتی گرفته تا برج‌های تجاری، اداری و مسکونی، گسترش جمعیت و کمبود زمین در شهرها باعث شده تا مردم به فضای برج نیاز داشته باشند. همین موضوع ضرورت بلندمرتبه‌سازی در شهرها را بیش از پیش پررنگ کرده است.

شهر مشهد به عنوان دومین کلان‌شهر ایران که با دارا بودن مساحت ۳۵۱ کیلومترمربع، حدود ۳ونیم میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است، در سال‌های اخیر شاهد افزایش برج‌سازی و بلندمرتبه‌سازی بوده است؛ به گونه‌ای که چهره‌های بزرگ و مطرحی وارد سرمایه‌گذاری در بخش ساخت مسکن شده‌اند.

اگر به دنبال بهترین و فعال‌ترین شرکت‌های معماری و دکوراسیون داخلی مشهد هستید تا پروژه‌های طراحی، معماری و دکوراسیون داخلی برج‌های تجاری، اداری، مسکونی خود را به آن بسپارید، این مقاله شما را به هدف‌تان می‌رساند و ضمن ارائه فهرستی از برترین شرکت‌های معماری برج‌ ساز در مشهد، نگاهی به ویژگی‌های برترین برج‌سازان جهان خواهد داشت تا با مقایسه‌ای اجمالی، به دلایل برتری نمونه‌های داخلی پی ببریم.

۱کارمانی
طراحی و نظارت، اجرا و ساخت ( معماری و دکوراسیون داخلی)
شماره تماس:

۰۹۱۵۲۴۳۹۰۵۸

۲هزارهطراحی پلان و محسابات سازهشماره تماس:
۰۹۱۵۲۳۸۹۰۵۷
۳مهرطراحی پلان و معماری داخلیشماره تماس:
۰۹۱۵۷۳۳۹۴۰۶
۴آرینطراحی،نظارت و ساخت
نما
شماره تماس:
۰۹۱۵۷۳۵۲۴۳۱
۵ماورامعماری و معماری داخلیشماره تماس:
۰۹۱۵۴۸۶۰۸۹۱
۶آرمانیمعماری و محاسباتشماره تماس:
۰۹۱۵۷۳۶۴۵۸۹
۷نیانمحاسبات سازه و عمران و طراحی پلان
شماره تماس:
۰۹۱۵۰۵۰۵۶۹۲
۸ارج آرکطراحی و دکوراسیون داخلیشماره تماس:
۰۹۱۵۶۱۱۷۲۱۰
۹خانه آرمانی دکوراسیون داخلیشماره تماس:
۰۹۰۱۴۳۸۵۷۰۸
۱۰پاژمعماری و دکوراسیون داخلیشماره تماس:
۰۹۲۰۲۹۰۲۵۹۰

لیست ۵ شرکت برتر طراحی و ساخت برج مشهد

بر اساس تجربه طولانی ما در کار با بسیاری از شرکت‌های مختلف معماری برج در مشهد و دبی، خوشحالیم که فهرستی از بهترین اپراتورها یا سازندگان برج در مشهد را با شما به اشتراک می‌گذاریم. توجه داشته باشید که این لیست محدود به شرکت‌هایی است که در شهر مشهد فعالیت می‌کنند – اگرچه بسیاری از آ‌ن‌ها در سطح ملی و حتی بین‌المللی فعالیت می‌کنند.

نکته قابل توجه این است که این فهرست لزوماً به ترتیب خاصی نیست. اگر در حال آماده شدن برای یک پروژه بزرگ شامل ساخت، طراحی، معماری و دکوراسیون داخلی برج‌های مسکونی، تجاری و اداری در مشهد هستید، می‌توانید به هر کدام از شرکت‌هایی که نام‌شان در این لیست آمده اعتماد کنید و پروژه خود را به آن‌ها بسپارید.

البته شما به عنوان سرمایه‌گذار یا مالک می‌توانید تحقیقات بیشتری را انجام دهید؛ چون برخی از حقایق ممکن است از زمان نوشتن این مقاله تغییر کرده باشند. اما برای آن‌که کار شما در این مرحله ساده‌تر باشد، ما با در نظر گرفتن چند فاکتور مهم، این فهرست را جمع‌آوری کردیم که در ادامه می‌خوانید.

چرا برج نشینی را انتخاب می‌‌کنیم؟

یکی از پدیده‌های بحث‌برانگیز در شهرسازی معاصر کشور ما که همواره مورد چالش بوده است، راهبرد توسعه عمودی و بلندمرتبه سازی در فرایند برنامه‌ریزی شهری است.

موضوعاتی نظیر رشد روزافزون جمعیت شهری، کمبود و گرانی زمین به ویژه در کلان‌شهرها و مشکلات ناشی از گسترش افقی، دلایلی هستند که اتخاذ راهبرد بلندمرتبه سازی را توجیه‌پذیر کرده است.

در همین رابطه در نظر داشتن ملاحظات اقتصادی، اجتماعی، فنی، زیست‌محیطی و کالبدی از جمله موضوعاتی هستند که الگوی بلندمرتبه سازی براساس آن‌ها شکل می‌گیرد.

در هریک از ابعاد فوق‌الذکر، دغدغه‌هایی مطرح می‌شود؛ چنان‌چه بلندمرتبه سازی در قالب اصول و معیارهای مناسب و در نظر گرفتن ملاحظات مطرح در هر کدام از ابعاد پیش گفته اتفاق افتد، بالقوه می‌تواند راه‌گشا بوده و از نقاط مثبت برخوردار شود.

مزایای ساختن برج‌های بلند در مشهد

معماری برج در مشهد

با توجه به رشد جمعیت شهرهای بزرگ ایران از جمله مشهد، احداث ساختمان های بلند راه‌حلی طبیعی و مناسب برای اسکان مردم در این‌گونه شهرها است. هم‌چنین ساخت برج‌ها و ابنیه مسکونی مرتفع امکان استفاده از زمین آزاد و زمین بازی و بهره‌مندی ساختمان و زمین از آفتاب و جریان هوای بهتر را تسهیل می‌کند.

صرفه‌جویى در هزینه ساخت و کاهش قیمت تمام شده هر واحد مسکونی، صرفه‌جویی در استفاده از زمین، صرفه‌های اقتصادی ناشی از تجمع (تاسیسات ساختمان و زیرساخت‌های شهری) در بناهای بلند، دسترسی وسیع به نور خورشید و باد برای اتصال پنل‌های خورشیدی، سلول‌های فوتو ولتایی، و توربین‌های بادی، تامین بهتر امنیت و خدمات برای ساکنین و… از دیگر دلایل توجیه گرایش به سمت بلندمرتبه سازی در مشهد و دیگر کلان‌شهرهای ایران است.

داستان شگفت‌انگیز اولین برج تاریخ!

معماری برج بابل

اما پیش از آن که به ادامه مطلب بپردازیم، بد نیست که داستان اولین برج تاریخ را باهم مرور کنیم. «برج بابل» احتمالا قدیمی‌ترین ساختمان بلند‌مرتبه انسان‌ساخت و اولین جاه‌طلبی انسانی در بلندمرتبه سازی باشد. این بنای محبوب غربی‌ها که آن را به عنوان یکی از عجایب هفت‌گانه جهان اعلام کردند، داستانی غریب دارد.

برج بابل که کم و کیف ساختش چندان واضح نیست، آن‌قدر مهم است که در المپیک لندن یک نماد کنار ورزشگاه اصلی به یادش ساختند. برجی بنا به شهرت، مارپیچ و دوار با ارتفاعی نامعلوم. اولین شباهت برج‌های ما و بابل، دولتی بودن و هزینه‌بر بودن‌شان است! که دلیلی است بر قدمت این خصوصیات! اما آن‌چه مهم است نه شکل و نه ارتفاع برج، بلکه انگیزه ساخت است. همانی که معاصرین پنهانش می‌کنند.

نمرود پادشاه بابل اساسا برج را برای آن ساخت تا بر بالایش بایستد و با پرتاب تیری به آسمان، خدا را از پای در آورد. برجی برای رسیدن به جایگاه خدا و کشتنش و گرفتن کرسی خدایی.

برای استعلا بر خدا. این‌که مردمان آن روزگار چه اندازه نادان بودند یا نبودند و این‌که آیا این تنها حربه‌ای برای ادعای خدایی‌اش در افکار عمومی بود را باید پیدا کرد. اما مشهور است که برج فرو ریخت و نمرود نیز توسط پشه‌ای نیمه جان در راه تنفسش مرد!

چه شد که ما به برج نشینی روی آوردیم؟

حس رسیدن به برتری و ابراز قدرت، از ابتدا توجه انسان را به ساخت بناهای بلند مرتبه معطوف کرده بود. این بناهای ساخته شده در گذشته، به عنوان مظهری از قدرت و عظمت تمدن‌ها شناخته می‌شدند.

در قرن حاضر با گسترش شهرنشینی و به وجود آمدن مسائلی از قبیل اضافه شدن جمعیت، نیاز به اسکان در شهرها، تقاضای بیش از حد مردم برای سکونت یا کار در محلی خاص، جلوگیری از گسترش افقی شهرها و…، ساختمان‌های بلند مرتبه را به عنوان یکی از مولفه‌های جدایی‌ناپذیر توسعه شهرهای بزرگ، مطرح نموده است.

در طی مراحل زمانی با پیشرفت‌های حاصل شده در تکنولوژی ساخت و ساز و مواد در دسترس، کارایی و بازدهی سازه‌های بلند مرتبه رو به تکامل است. پیشرفت‌هایی که نقطه آغازین آن را می‌توان به دو دلیل مهم اختراع آسانسور و دست‌یابی به تکنولوژی ساخت مواد با مقاومت و کارایی بالا وابسته نمود.

چرا باید برج‌های بزرگ مشهد را به شرکت معماری سپرد؟

برج پاژ مشهد

احتمالا این سوال برایتان پیش آمده باشد که کارهای معماری، طراحی و دکوراسیون داخلی برج‌های اداری، تجاری و مسکونی در مشهد را باید به یک مهندس معمار بسپارید یا به یک شرکت معماری. پاسخ این سوال شاید تا حدی واضح باشد؛ چون در عصر حاضر، سازه‌های بزرگ دیگر نمی‌توانند فقط توسط یک شخص خلق شوند، بلکه افراد زیادی در طراحی آن نقش دارند.

بنابراین برای انجام پروژه‌های معماری و دکوراسیون داخلی برج‌های مسکونی، اداری و تجاری، انتخاب یک شرکت معماری خوب که اعضای آن از دانش، تخصص، تجربه و خلاقیت بالایی در حوزه فعالیت خود برخوردار باشند، اهمیت غیرقابل‌انکاری دارد.

بهترین شرکت‌های برج سازی مشهد چه ویژگی‌هایی دارند؟

تا این‌جای کار از اهمیت معماری برج سخن گفتیم. حتی شاید صحبت از اهمیت این موضوع امری بدیهی تلقی شود؛ به خصوص که رواج چنین سبک زندگی می‌تواند بازتاب شرایط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی نیز باشد. اما آن‌چه اکنون موضوع بحث ماست، انتخاب یک شرکت یا مجموعه معماری است که در نظر متخصصان و عموم مردم «بهترین» تلقی شود.

آن‌گونه که صاحب‌نظران می‌گویند، بهترین شرکت‌های معماری ایران و جهان آن‌هایی هستند که از منظر فنی، قابلیت خلق طرح‌هایی در ابعاد متنوع و درعین‌حال باشکوه داشته باشند تا از طریق خطوط فکری نوین و ابزارهای مدرن، سبکی کاملا جدید و مناسب در خدمت افراد ایجاد کنند.

شرکت‌های برتر برج سازی جهان را بهتر بشناسیم

چندی پیش بود که شورای «ساختمان‌های بلند و زیستگاه شهری» (CTBUH)، دهه جاری را به عنوان عصر آسمان‌خراش‌های «مگاتال» (بسیار بلند) اعلام کرد. شورای ساختمان‌های بلند و زیستگاه شهری یک نهاد بین‌المللی در زمینه ساخت ساختمان‌های بلند و طراحی شهری پایدار است.

این سازمان غیرانتفاعی که در ساختمان مونرو در شهر شیکاگو در ایالت ایلینویز ایالات متحده مستقر شده، همه ساله عنوان «بلندترین ساختمان جهان» را اعلام می‌کند و به طور گسترده به عنوان مرجعی در مورد ارتفاع رسمی ساختمان‌ها در نظر گرفته می‌شود.

 

آیا دوره برج سازی در دنیا تمام شده است؟

هرچند این سازمان پیش‌بینی کرده که تا پایان سال ۲۰۳۰ میلادی تلاش برای ساخت سازه‌های بسیار بلند کاهش می‌یابد، اما تا آن زمان، انتظار می‌رود که این تعداد از دو برابر نیز بیشتر شود.

با این حال، توماس لزلی، استاد معماری در دانشگاه ایالتی آیووا و نویسنده کتاب «آسمان‌خراش‌های شیکاگو» با این پیش‌بینی CTBUH مبنی بر کاهش ساخت‌وسازهای بلندمرتبه‌ای مخالف است و می‌گوید بسیاری افراد بوده‌اند که کسی در ۲۵ تا ۳۰ سال گذشته اعلام کرده‌اند که که عصر توسعه آسمان‌خراش‌ها به پایان رسیده است!

مخالفان برج سازی چه می‌گویند؟

با این حال، همه فکر نمی‌کنند که ساختن سازه‌هایی با ارتفاع بسیار بلند بهترین راه است. برخی از معترضان معتقدند که این برج‌ها می‌توانند به زیبایی و شخصیت یک محله آسیب وارد کنند و ساکنان یا مستاجران آن را منزوی کنند. در حالی که لزلی بر این باور است که معترضان «به ندرت پیروز می شوند»، چون به عقیده او «پول تصمیم گیرنده واقعی است!».

او می‌گوید تا زمانی که توسعه‌دهندگان بتوانند منابع مالی را برای ساخت آن‌ها جمع کنند و مدیران املاک بتوانند آن‌ها را با ساکنان و مستاجران پر کنند، دلیل کمی برای انتظار کاهش سرعت تولید آسمان‌خراش‌ها وجود ندارد.

فهرست ۱۵ شرکت برتر برج سازی جهان

شورای ساختمان‌های بلند و زیستگاه شهری (CTBUH) فهرست پیمان‌کارانی را که بیشترین تعداد از میان ۱۰۰ ساختمان بلند دنیا را ساخته‌اند منتشر کرده است. در این فهرست گروه شرکت‌های CSCEC با ۲۱ برج، در صدر قرار گرفته است؛ بیش از سه برابر از نزدیکترین رقیب خود!

گفتنی است گروه شرکت‌های CSCEC، متعلق به دولت چین، مسئول آسمان‌خراش‌هایی مانند مرکز مالی «پینگ آن» (با ارتفاع ۱۹۶۵ فوت، معادل ۵۹۸ متر) است که پس از تکمیل، بلندترین دفتر اختصاصی بلندمرتبه در جهان خواهد بود.

مرکز «گرینلند ووهان» در شهر ووهان چین هم که در صورت تکمیل شدن، سومین ساختمان بلند جهان با ارتفاع ۲۰۸۷ فوت (معادل ۶۳۶ متر) خواهد بود، توسط گروه شرکت‌های CSCEC ساخته خواهد شد.

در جایگاه دوم این رنکینگ، «شرکت ساختمانی عربستان» و «گروه ساختمانی شانگهای» هر کدام با شش برج جای گرفته‌اند و پس از آن شرکت AECOM با چهار برج قرار دارد.

در ادامه فهرست ۱۵ شرکت برتر برج سازی جهان را با یکدیگر مرور می‌کنیم:

 1. CSCEC Group of Companies
 2. Arabian Construction Company
 3. Shanghai Construction Group
 4. AECOM
 5. Brookfield Multiplex
 6. Samsung C&T Corporation
 7. Hong Kong Construction (Holdings) Limited
 8. Kumagai Gumi
 9. Saudi Bin Laden Group
 10. Turner Construction Company
 11. Arabtec
 12. Besix
 13. Dubai Civil Engineering
 14. Guangzhou Municipal Construction Group JV
 15. Lend Lease

بهترین شرکت‌های برج سازی، برای بهترین شدن چه کرده‌اند؟

اکنون که با ۱۵ شرکت برتر برج سازی جهان بیشتر آشنا شدیم، ممکن است این پرسش در ذهن به وجود بیاید که این شرکت‌ها برای بهترین شدن چه راهکارهایی را در دستور کارها و فعالیت‌های خود قرار داده‌اند.

در ادامه چند مورد از ویژگی‌های بهترین شرکت‌های طراحی و معماری برج در جهان را مرور می‌کنیم که برترین‌های برج‌سازی در مشهد نیز این ویژگی‌ها را دارا هستند و به همین دلیل در ابتدای این مطلب معرفی شدند.

 • یک شرکت برتر معماری و طراحی برج، باید نیاز کارفرما را درک کرده و با توجه به سلیقه‌ی آن‌ها کار خود را انجام دهد.
 • یک شرکت برتر معماری و طراحی برج، باید با توجه به بودجه کارفرما، همه‌ی هزینه های پروژه را برآورد کرده و قبل از شروع کار مذاکره‌ای با وی داشته باشد.
 • یک شرکت برتر معماری و طراحی برج، ابتدا باید مطالعاتی در زمینه امکان‌سنجی پروژه انجام دهد و سپس به تحقیق و جمع‌آوری اطلاعات و داده‌های مربوط به پروژه بپردازد. در مرحله بعدی باید ایده اولیه را به صورت نمونه به کارفرما ارائه دهد.
 • یک شرکت برتر معماری و طراحی برج، باید با توجه به نقشه برج و محیط، نقشه‌ای دقیق از طرح‌ها و مدل‌ها با استفاده از نرم‌افزارهای مهم تهیه کند.
 • یک شرکت برتر معماری و طراحی برج، باید در برنامه کاری خود با نقشه‌برداران و همین‌طور با معماران و سایر متخصصان طراحی و معماری و سازندگان همکاری داشته باشد.
 • یک شرکت برتر معماری و طراحی برج، باید نظارت مرحله‌ای در محل ساخت برج داشته باشد.
 • یک شرکت برتر معماری و طراحی برج، باید با پیشرفت‌های جدید برج سازی در جهان آشنا باشد و دائما خود را در معرض اطلاعات به روز قرار دهد.

ویژگی بهترین برج‌های مسکونی مشهد

با رشد روز افزون ساخت‌وسازها در نقاط مختلف کشور، شاهد برج‌هایی بسیار لوکس و البته بسیار زیبا در نقاط مختلف و به ویژه در شهر مشهد هستیم. این ساختمان‌های مجلل، توسط معماران برجسته شهر طراحی و به کمک افراد خبره و حرفه‌ای اجرا شده است، به همین سبب در این برج‌ها به بسیاری از نیازهای افراد و اصول زیبایی‌شناسی توجه بسیار شده است.

برج‌های لوکس و خاص مشهد که تعداد آن‌ها کم نیست، در کنار زیبایی و معماری باشکوهی که دارند از امکانات و تجهیزات به‌روز و با کیفیتی نیز برخوردار هستند که موجب شده تا افراد بسیاری که خواهان زندگی لوکس و بی‌دغدغه‌ای هستند به این ساختمان‌ها جذب شده و آن‌ها را برای سکونت برگزینند.

اکثر این برج‌ها دارای متراژ زیربنایی بالایی هستند که به کمک طراحی اصولی از فضاسازی، دکوراسیون و حتی نورگیری مناسبی بهره می‌برند.

ویژگی بهترین سازندگان و طراحان برج‌های مسکونی مشهد

از آن‌جایی که نحوه فعالیت شرکت‌های معماری برج ساز به خصوص در برج‌های مسکونی باهم متفاوت است و ممکن است برخی شرکت‌های ساختمانی یا معماری آن‌طور که ما می‌خواهیم یا تصور می‌کنیم، ایده‌ها و خواسته‌های ما را عملی نکنند. پس لازم است تا با ویژگی‌های اصلی‌ یک شرکت معماری خوب و معتبر آشنا شویم تا بدانیم به کدام شرکت می‌توان اعتماد کرد.

در ادامه چند ویژگی اصلی یک شرکت معماری خوب را مرور می‌کنیم تا شما بتوانید بهتر و سریع‌تر به برترین شرکت‌های معماری و طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی برج‌های مسکونی در مشهد اعتماد کنید:

 1. داشتن مهندسان و معماران متخصص
 2. اجرای درست، نظارت دقیق و ضمانت کامل پروژه
 3. نمونه کارهای جدید، متنوع و خلاقانه
 4. برخورداری از دانش و آگاهی از متدهای روز معماری جهان
 5. قدرت تحلیل بالا و توانایی حل مسائل پیچیده
 6. پیش‌بینی دقیق و انجام به‌موقع پروژه

رمز موفقیت بهترین شرکت‌های معماری برج در مشهد چیست؟

بهره‌مندی یک شرکت معماری از تخصص و خلاقیت، به گونه‌ای که مهندسان آن با نمونه کارهای حرفه‌ای آشنا باشند تا بتوان به آن‌ها برای انجام پروژه‌های بزرگ دیگری هم اعتماد کرد، یکی از اصلی‌ترین شروط اعتماد به یک شرکت به عنوان بهترین شرکت معماری و دکوراسیون داخلی مشهد است.

علاوه بر آن رضایت مشتریان، کیفیت بالای خدمات، پذیرش و استقبال از ایده‌ها، ریسک سرمایه‌گذاری روی پروژه‌های بزرگ، اهداف بلندمدت، نظم و تعهد از دیگر ویژگی‌هایی است که یک تیم را در زمره بهترین‌ها قرار می‌دهد.

این شرکت‌ها با دارا بودن سال‌ها تجربه در اجرای پروژه‌های معماری و طراحی دکوراسیون داخلی، در برترین و درخشان‌ترین و چشم‌نوازترین برج‌های مسکونی، اداری و تجاری مشهد حضور داشته‌اند و از طرفی با بهره‌مندی از مهندسان متخصص، مجرب، باسابقه و مسلط به ضوابط فنی، می‌توانند مطلوب‌ترین خروجی را برای هر پروژه‌ای بر اساس زمان و هزینه رقم بزنند.

چرا باید برای طراحی و معماری برج، «کارمانی» را انتخاب کرد؟

گروه معماری «کارمانی» طراح و مجری تخصصی معماری و دکوراسیون داخلی است. این شرکت با بیش از ۲۸ سال تجربه، مجموعه‌ای متخصص از طراحان و مجریان حوزه‌ی ابنیه است که خشت اول خود را با تکیه بر دانش روز معماری جهان و تطبیق آن با گنجینه‌های تمدن، فرهنگ و معماری ایران بزرگ بنا نهاده است.

گروه معماری کارمانی پس از شروع کار خود در سال ۱۳۷۳ تا کنون با به‌کارگیری و استخدام تیمی با بالاترین مدارج علمی در رابطه با معماری، عمران و سایر بخش‌های ابنیه و تلفیق آن با دپارتمان‌های تخصصی و هنری خود گامی ارزنده در راستای ارتقای سطح کیفی معماری کشورمان برداشته است.

 

دستاوردهای گروه معماری کارمانی در عرصه معماری برج

از دیگر دستاوردهای گروه معماری کارمانی قرارگیری در لیست شرکت‌های معماری مشهد به عنوان بهترین شرکت معماری و سازنده برج‌های تجاری، اداری و مسکونی در مشهد است که این دستاورد بزرگ حاصل تلاش و به‌کارگیری برترین معماران مشهد بوده است.

پس چنانچه قصد دارید طراحی و معماری و اجرای دکوراسیون داخلی برج یا واحدهای بزرگ خود در برج‌های بلندمرتبه مشهد را مبتنی بر به‌روزترین متدهای طراحی و معماری جهان پیش ببرید، فقط کافی‌ست به کارمانی اعتماد کنید.

گروه معماری کارمانی سابقه درخشانی در عرصه معماری برج دارد و پیش از این پروژه‌های مهمی از قبیل برج مسکونی تجاری اداری «آرمادا» در شهر دبی، و برج «فیروزه» در شهر مشهد را در کارنامه کاری خود داشته است.

چکیده مطلب

ما در این مقاله تلاش کردیم تا برای کسانی که به دنبال بهترین و فعال‌ترین شرکت‌های معماری و طراحی برج در شهر مشهد هستند و قصد دارند تا پروژه‌های طراحی، معماری و دکوراسیون داخلی برج‌های تجاری، اداری، مسکونی خود را به آن بسپارند، فهرستی از برترین شرکت‌های برج‌سازی در مشهد را ارائه کنیم.

گفتیم که رشد روزافزون جمعیت شهر مشهد، کمبود و گرانی زمین در شهرهای مختلف به ویژه در مشهد و مشکلات ناشی از گسترش افقی این شهر، ضرورت بلندمرتبه سازی را بیشتر و پررنگ‌تر کرده است.

همچنین در این مقاله نگاهی به ویژگی‌های برترین برج‌سازان جهان داشتیم تا با مقایسه‌ای اجمالی، به دلایل برتری نمونه‌های داخلی، به خصوص در شهر مشهد پی ببریم. برج‌های لوکس و خاص مشهد که تعداد آن‌ها کم نیست، در کنار زیبایی و معماری باشکوهی که دارند از امکانات و تجهیزات به‌روز و با کیفیتی نیز برخوردار هستند.

در صورتی که طراحی و معماری برج‌ ها به یک شرکت معماری معتبر مانند «کارمانی» سپرده شود، این شرکت با به‌کارگیری طراحی اصولی از فضاسازی، دکوراسیون و حتی نورگیری مناسب، تجربه‌ای تکرارنشدنی را در شهر مشهد رقم می‌زند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید