طراحی ویلا و فضای سبز

در این مقاله تصمیم داریم در مورد طراحی ویلا و فضای سبز صحبت کنیم. با توجه به اینکه رو به فصل گرم هستیم و اکثرا تمایل پیدا می کنند که فضای باز و محوطه ایی که در اختیار دارند را برای استفاده و آرامش گرفتن از محیط ، زیبا سازی کنند.

این اتفاق یک فرایند طراحی معماری فضای لندسکیپ و محوطه سازی نیاز دارد. برای اجرای این کار شما ابتدا باید با یک مشاور طراح معماری صحبت کنید، بله درست است شما نیاز به طراحی فضای سبزتان دارید تا بتوانید بصورت خلاقانه فضای مورد نظر خود را کاربردی کنید و در فصول مورد نظر از آن استفاده کنید. هرچند که فضای شما می تواند طوری طراحی شود که در فصل های سرد هم از زیبایی آن لذت کافی را ببرید.

طراحی معماری ویلا و فضای سبز جزو پرطرفدارترین فضاسازی ها است و به دلیل اینکه می شود طراحی های مبتکرانه ایی روی آن انجام داد از جذابیت بیشتری برخوردار  است. یعنی حتی حیاط هایی که فضاهای کوچکی دارن میتوانند با یک طراحی خلاقانه به محیطی قابل استفاده و دلنشین تبدیل شوند. رسالت معماری و طراحی داخلی دقبقا به همین منظور است.

در این مقاله طراحی های خلاقانه و زیبای فضای سبز و ویلا سازی و محوطه و حیاط هایی را برای شما جمع آوری کردیم تا با ایده های بیشتری آشنا شوید:

 

  •  تصویر یک :

در این تصویر ویلایی را مشاهده می کنید که طراحی آن بصورتی است که قسمتی از المان های طراحی فضای سبز که استخر می باشد با ساختمان ویلا ادغام شده است. سادگی در طراحی این فضا و همچنین استفاده از حجم های منظم فضا را بسیار خاص کرده است.

 

 

  • تصویر دو:

در این فضا استفاده از المان طراحی فضای سبز گل و گیاه مد نظر بوده است و جالب است بدانید استفاده از گیاهان در هر فضایی تخصص خاص خود را دارد و با توجه به فضا آن گیاه توصیه می شود. سبز بودن محیط و صمیمیت فضا در این تصویر قابل مشاهده است.

 

 

  •  تصویر سه: 

اختلاف سطوح و ترکیب آن در فضای طراحی سبز این تصویر قابل توجه است در فضایی که امکانش باشد اختلاف دادن سطوح و همچنین ترکیب آن با گل و گیاه از جذابیت ها است.

 

  • تصویر چهار:

در خانه های قدیمی فضایی بودتحت عنوان پاسیو که کاربرد های خود را اجرا میکرد، امروزه داشتن پاسیو در منزل شاید کمی غیرجالب باشد اما می شود در فضاهای مسکونی که فاقد حیاط هستند و یا قسمتی را به عنوان محوطه و یا حیاط یا تراس ندارند عنصری مانند پاسیو های قدیمی را بصورت مدرن اجرا کرد ، خانه ایی که قسمتی از عنصر نور گیاه و آب را کنار نشیمن گاهی داشته باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید