دپارتمان معماری

دپارتمان معماری

خدمات ارائه شده در دپارتمان تخصصی معماری شرکت کارمانی به شرح ذیل می باشد:

مجوز پروانه ساختمان
اخذ مجوز و پروانه ساختمان
memari karmani 2
طراحی پلان معماری
نظارت و اجرا بر ساختمان
نظارت و اجرا

گروه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی کارمانی، به‌عنوان یکی از مجرب‌ترین شرکت‌های این حوزه در شرق کشور، مجری پروژه‌هایی عظیمی در کلان‌شهرهای ایران و اقصی‌نقاط جهان بوده است؛ لازمه سه دهه فعالیت مستمر و جلب رضایت‌مندی مشتریان، برخورداری از دپارتمانی قوی و بادانش در حوزه معماری است.

دپارتمان معماری کارمانی با جذب و همکاری برترین مهندسان معماری و کارشناسان متخصص این حوزه، علاوه بر ارتقای سطح کیفیت در طراحی و اجرای پروژه‌ها، چشم‌اندازی متمایز را از مفهوم معماری در شرق کشور ترسیم کرده است.
همواره در طول تاریخ، معماری به‌عنوان معرفی از جوامع محسوب شده است و ارزش‌ها، موفقیت‌ها و در نهایت سقوط تمدن‌ها را منعکس می‌کند.

ساختمان‌های تاریخی، منازل مسکونی، بناهای تجاری، اقامتگاه‌ها و سایر بافت‌های شهری، موضوع‌های بسیاری را درباره تفکرات، تاریخ و فرهنگ مردمان و اعضای جامعه روشن می‌کند؛ از این رو، اعضای دپارتمان معماری موظفند تا علاوه بر برخورداری از دانش کافی در حوزه تخصص خود، نسبت به تاریخ، فرهنگ، پیشینه‌های روان‌شناختی، مذهب، اعتقادات و حتی خرافات جامعه محل فعالیت‌شان اطلاعات کافی داشته باشند.

دپارتمان معماری موفق، دپارتمانی است که به مرور و بازبینی دانسته‌های خود بپردازد و به گونه‌ای مادام، توانایی‌ها و شاخصه های خود را تمرین کند. دسترسی به فناوری‌های روز، اختصاص زمان مشخص و مداوم برای پژوهش و همچنین تعامل و ارتباط با سایر معماران و مهندسان، از راه‌های افزایش آگاهی و نوگرایی است.


در دیدگاه سنتی، معماری علمی است که به ایجاد محیط فیزیکی برای اقامت و زندگی مردم می‌پردازد؛ اما معماری فراتر از ساخت یک بنا و گذارد خشت‌های سرد روی یک‌دیگر است؛ که بخشی از هویت آن، شخصیت و فرهنگ ما نیز است و نمایشی از دیدگاه ما نسبت به خود و محیط پیرامون‌مان تلقی می‌شود.

سبک ساختمان‌ها در ابتدا بر اساس آب‌ و هوای یک جغرافیای خاص، مصالح در دسترس و همچنین ارزش‌های جامعه‌ شکل گرفت. هرچه کشورها بیشتر و بیشتر به هم متصل شدند و جامعه جهانی صمیمیت بیشتری یافت، سبک‌های معماری نیز متحول شدند و تکامل یافتند؛ با این همه، هنوز حتی در ساخت و سازهای مدرن نیز اهمیت دادن به تفاوت‌های ظریف فرهنگی در مرزها و جغرافیای محل احداث ضرورت دارد.

گروه معماری و دکوراسیون داخلی کارمانی نیز با در نظر داشتن چنین دیدگاهی، تلاش می‌کند تا از رویکردهای سنتی فاصله بگیرد و با توجه به مسائل فرهنگی و روان‌شناختی در تعامل با دانش روز معماری، رضایت‌مندی کارفرمایان را به‌معنای دقیق کلمه تأمین کند و انتظارات آنان را از دپارتمان معماری حرفه‌ای، برآورده سازد.
معماری تلاقی هنر و علم است که روان‌شناسی، جامعه‌شناسی، اقتصاد، سیاست و غیره را نیز در خود می‌آمیزد.

دپارتمان معماری کارمانی

 به ارائه سه خدمت مکمل توسط کارشناسان حرفه‌ای و مسلط، تلاش می‌کند تا تصویری واضح از مراحل اجرای پروژه به کارفرمایان ارائه دهد و در عین حال، استقلال و روند تعاملی مراحل را حفظ کند.
اخذ مجوزها و پروانه ساختمان از جمله مهم‌ترین خدماتی است که گروه کارمانی، صرفا برای پروژه‌های در دست اجرای خود ارائه می‌دهد. سال‌ها تجربه در این امر و آشنایی با موازین حقوقی و بروکراسی اداری، کارفرمایان و مشتریان را از دغدغه و نگرانی بی‌نیاز می‌کند.

پروسه اخذ مجوزها با تشکیل پرونده در دفتر خدمات الکترونیک شهرداری آغاز می‌شود و پس از بازدید اولیه، تعیین ابعاد و متراژها، فرایند طراحی نقشه و اخذ تاییدیه آن توسط شهرداری و سازمان نظام مهندسی پیش می‌رود.

طراحی پلان معماری در دپارتمان معماری

 کارمانی به‌عنوان یکی از خدمات ارائه‌شده توسط گروه کارمانی، توسط کارشناسان ومهندسان شناخته‌شده و مجرب انجام می‌شود. این فرایند شامل صرف زمان قابل‌توجهی برای درک مشتری، جامعه و محیطی است که قرار است پروژه در آن اجرا شود.

پیش از شروع هر گونه طراحی، کارمانی تلاش می‌کند تا با بررسی و معرفی پروژه‌های پیشین نزد کارفرما، به شکل‌گیری تصویر ذهنی و شناخت تمایلات وی کمک کند. یک پروژه موفق، از درک این موضوع ناشی می‌شود که فضاها و ساختمان‌ها چه احساساتی را در ساکنان برمی‌انگیزند . این امر مستلزم فرآیند جمع‌آوری اطلاعات و برخورداری از دانش روز است.

نظارت و اجرای پروژه‌ها ساختمانی

از جمله مهم‌ترین خدمات گروه معماری و دکوراسیون داخلی کارمانی است. این خدمات در دو قالب «پیمان مدیریت» و «نظارت عالیه» انجام می‌شود و کارفرمایان قادرند تا با توجه به نیازها و علایق خود، این خدمات را انتخاب کنند.

دپارتمان معماری گروه کارمانی مراحل اجرایی پروژه‌های ساختمانی را در گونه پیمان مدیریت، با بهره‌گیری از ماشین‌آلات به‌روز و نیروی انسانی متخصص به سرانجام می‌رساند و استفاده از مصالح مرغوب و درجه یک را در دستور کار خود قرار می‌دهد. برآورد هزینه‌ها و تهیه نقشه ساخت به‌منظور اطلاع کارفرما، ارائه برنامه زمان‌بندی، لحاظ کردن اصول ایمنی و بهداشت از سایر خدمات این نوع قرار داد است.

مراحل تکمیلی قرارداد پیمان مدیریت نیز شامل اخذ انشعاب آب و برق و گاز، هماهنگی با ناظران پروژه و اخذ تاییدیه آنان و همچنین اخذ پایان‌کار ساختمانی و تحویل به کارفرما می‌شود.
قرارداد خدمات نظارت عالیه نیز جهت اجرای بهینه و باکیفیت پروژه‌های بزرگ و جلوگیری از دوباره‌کاری‌های احتمالی منعقد می‌شود.

کنترل کیفیت، تایید صلاحیت پیمان‌کاران، انجام بازرسی‌های دوره‌ای، تطبیق کارهای اجرایی با نقشه‌ها و مشخصات فنی و استانداردها، دستور اصلاح کارهای معیوب و پیگیری و کنترل مصالح از جمله خدمات ارائه‌شده در این نوع قرارداد است.

به این مطلب امتیاز بدهید