بهترین شرکت‌های معماری و دکوراسیون داخلی ایران

در دل ایران زمین، شرکت‌های معماری با شکوهی به چشم می‌خورند که مهندسین آن‌ها از دانش‌آموختگان برجسته‌ی رشته‌ی مهندسی معماری از دانشگاه‌های نامدار ایران و جهان هستند.

بهترین شرکت معماری ایران

بهترین شرکت معماری ایران

مقدمه

معماران ایرانی، با الهام از گذشته‌ای غنی و بهره‌گیری از دانش و فناوری‌های روز، به خلق آثاری پرداخته‌اند که هم در زمینه‌های عملی و هم در بعد زیبایی‌شناختی، جایگاه ویژه‌ای در قلب‌ها و مناظر شهری به خود اختصاص داده‌اند. در این میان، شرکت‌های معماری متعددی در ایران همانند استودیو معماری خاوریان، گروه تجاری معماری کیان، شرکت طراحی و معماری کامیار معروف زاده و هلدینگ ساختمانی سپنتا وجود دارند که هر یک، به نوعی در این فرآیند خلاقانه و غنی‌سازی معماری معاصر این سرزمین، نقش آفرینی می‌کنند.

اما در این میان، در شهر مشهد شرکت‌های معماری با استعداد و خلاقیت بی‌پایان، به خلق فضاهایی می‌پردازند که بافت فرهنگی و معنوی این شهر را با مدرنیته پیوند می‌زنند. مشهد، به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز زیارتی و توریستی ایران، میزبان پروژه‌های معماری بی‌شماری است که همگی سعی در تجلیل و ارتقاء هویت غنی این شهر دارند. شرکت‌های معماری در مشهد، با درک عمیق از این زمینه فرهنگی و دینی، فضاهایی را خلق می‌کنند که نه تنها پاسخگوی نیازهای کاربردی است بلکه به غنای فرهنگی و معنوی منطقه نیز افزوده و به آن ادای احترام می‌کند.

انتخاب بهترین شرکت های معماری در مشهد برای طراحی، اجرا و نظارت براجرا مستلزم آگاهی از اسامی دفاتر معماری شناخته‌شده مشهد و دیگر نقاط کشور است؛ که این خود، زمان‌بر و نیازمند بررسی دقیق ویژگی‌های یک شرکت معماری می‌باشد.

در گام نخست لیست ۱۰ شرکت معماری شناخته شده و برتر در مشهد را اشاره کرده و سپس به بررسی عوامل موفقیت ۳ شرکت قرارگرفته در جایگاه اول می پردازیم.

۱۰ شرکت معماری برتر در مشهد

۱کارمانیطراحی و نظارت، اجرا و ساخت ( معماری و دکوراسیون داخلی)شماره تماس:
۰۹۱۵۲۴۳۹۰۵۸
۲هزارهطراحی پلان و محسابات سازهشماره تماس:
۰۹۱۵۲۳۸۹۰۵۷
۳مهرطراحی پلان و معماری داخلیشماره تماس:
۰۹۱۵۷۳۳۹۴۰۶
۴آرینطراحی،نظارت و ساخت
نما
شماره تماس:
۰۹۱۵۷۳۵۲۴۳۱
۵ماورامعماری و معماری داخلیشماره تماس:
۰۹۱۵۴۸۶۰۸۹۱
۶آرمانیمعماری و محاسباتشماره تماس:
۰۹۱۵۷۳۶۴۵۸۹
۷نیانمحاسبات سازه و عمران و طراحی پلان
شماره تماس:
۰۹۱۵۰۵۰۵۶۹۲
۸ارج آرکطراحی و دکوراسیون داخلیشماره تماس:
۰۹۱۵۶۱۱۷۲۱۰
۹خانه آرمانی دکوراسیون داخلیشماره تماس:
۰۹۰۱۴۳۸۵۷۰۸
۱۰پاژمعماری و دکوراسیون داخلیشماره تماس:
۰۹۲۰۲۹۰۲۵۹۰

در این میان، اهمیت انتخاب شرکتی معتبر و با تجربه، بیش از پیش نمایان می‌شود. شرکت‌هایی که با ارائه خدماتی نوآورانه و با کیفیت، نه تنها به ارتقای سطح زندگی کمک می‌کنند بلکه به عنوان مشاورانی امین، راهنمایی‌های ارزشمندی را در اختیار ما قرار می‌دهند.

از بررسی دقیق وب‌سایت‌ها و رزومه‌های شفاف، گرفته تا توجه به تاییدیه‌های قانونی و سابقه‌ی کاری افراد، هر یک از این مراحل، قدم‌هایی محکم در مسیر شناسایی بهترین‌ها هستند.

بدین منظور،  گروه معماری و دکوراسیون داخلی ساختمانی کارمانی تصمیم گرفته است تا در قالب یک مقاله، به معرفی شرکت‌های بزرگ معماری ایران و بهترین شرکت‌های معماری مشهد بپردازد و ویژگی‌هایی که این شرکت‌ها را در زمره‌ی بهترین‌ها قرار داده است را بررسی کند.

ویژگی‌ بهترین شرکت‌های معماری چیست؟

بهره‌مندی از خلاقیت و نوآوری در کار، مسئله‌ی دیگری است که باید به آن توجه کرد. پس از مشاهده‌ی نمونه کارهای شرکت معماری مورد نظر، باید دید آیا در طراحی‌های انجام‌شده، خلاقیت و نوآوری به چشم می‌خورد یا خیر. این نکته از آن جهت اهمیت دارد که علم معماری، یکی از به‌روزترین علوم است و هر روزه طراحی‌های جدیدی توسط مهندسین خلاق در شرکت‌های معماری برتر جهان خلق می‌شود.

کیفیت خدمات ما اتفاقی نیست

خدمات بهترین شرکت‌های معماری

در ادامه، ویژگی‌ها و خدماتی که یک شرکت را در زمره‌ی بهترین شرکت‌های معماری قرار می‌دهد، آورده شده است:

 • رضایت مشتریان
 • کیفیت بالای خدمات
 • سرمایه‌گذاری روی پروژه‌های بزرگ
 • پذیرش و استقبال از ایده‌ها
 • مشتری‌مداری
 • اهداف بلندمدت
 • تغییر و تحول
 • منظم و متعهد بودن در کار و تحویل پروژه

چند نکته طلایی برای یافتن و شناسایی بهترین شرکت‌های معماری و معماری داخلی (دکوراسیون داخلی )

 • بررسی سایت و بروز بودن سایت شرکت 
 • بررسی نمایید آیا در سایت شرکت رزومه افراد اصلی و کارشناسان اصلی به نمایش گذاشته شده  هویت مشخص دارند 
 • بررسی قدمت و سابقه افراد و مهندسین اصلی 
 • بررسی نحوه فعالیت های مجازی
 • بررسی تاییده های معتبر شرکت و اعضای آن
 • بررسی فیلم و عکس های آخرین پروژه های انجام شده توسط تیم و یا شرکت 

دفاتر معماری معروف مشهد شرکت‌های معروف معماری در مشهد

پس از عبور یک شرکت معماری از فیلتر خدمات و ویژگی‌های معرفی‌شده، می‌توان گفت که با یک شرکت یا دفتر معماری خوب روبرو هستیم. در این بخش، به معرفی بهترین و معروف‌ترین شرکت‌های معماری در مشهد که همگی در کار خود بهترین بوده و همه‌ی ویژگی‌های یک شرکت معماری خوب را دارند، می‌پردازیم.

بهترین شرکت‌های بزرگ معماری ایران و الخصوص در مشهد شامل گروه معماری و دکوراسیون داخلی کارمانی، گروه ساختمانی معماری ارج آرک و شرکت معماری هزاره می‌باشند.

بهترین شرکت های معماری مشهد

در ادامه مطالعه این کاوش بی نظیر، به بررسی ۳ شرکت نامبرده برای روشن نگه داشتن چراغ این گفت و گو می پردازیم. واکاوی صورت گرفته از رزومه، بررسی برخی از ویژگی های منحصر به فرد و شاخصه های یکتا این شرکت ها است.

شماره۳ شرکت معماری هزاره:

هزاره از برترین گروه های معماری و دکوراسیون داخلی در مشهد می باشد، این گروه معماری با اتکا به تجربه و علم روز دنیای معماری که همواره به آن متعهد است مجری خاص ترین پروژه هاست و همیشه سعی در ارایه بهترین کیفیت در زمینه اجرا و طراحی معماری و طراحی داخلی داشته است.

hezareh 1

گروه طراحی و معماری هزاره تلاش خود را در راستای ایجاد محیط های زیستی مبتنی بر الگوهای معماری پایدار و ایجاد محیط های همسان با فرهنگ طبق اصول فنی و دانش روز دنیا و در جهت ارتقای سطح کیفیت زندگی استفاده کنندگان از محیط ها قرار داده است.

گروه معماری هزاره با تکیه بر دانش فنی و خلاقانه متخصصان خود با درک و فهم ماهیت فضا با رویکرد داشتن فضایی بیشتر و مفیدتر به نظارت و اجرای پروژه های طراحی معماری از ابتدا و مشاوره به شما تا طراحی دکوراسیون داخلی مکان شما همراهیتان می نماید.

تجربه چندین ساله این مجموعه معماری در زمینه طراحی بناهای مسکونی ویلایی و آپارتمانی، اداری، مراکز خرید، رستوران و مجموعه های بین راهی و تفریحی مهر تاییدی است بر موارد فوق که همیشه به آن پایبند می‌باشد.

گروه معماری هزاره با قرار دادن زیر مجموعه هایی مرتبط جهت طراحی، نظارت، اجرا، مشاوره، دکوراسیون داخلی و حتی فروش پروژه های شما، همراهی مطمئن در تمامی مراحل در کنار شما خواهد بود.

شماره۲ گروه ساختمانی معماری ارج آرک:

مجموعه ساختمانی و معماری ارج آرک متشکل از تیمی با تجربه و مهندسین متخصص در حوزه ابنیه طی دو دهه اخیر با ارائه خدمات به صورت تخصصی به کارفرمایان عزیز توانسته گامی استوار در راستای ارتقاء سطح کمی و کیفی پروژه های معماری و عمرانی کشور عزیزمان ایران داشته باشد.

arj 1 1024x346 1 jpg

لازم به ذکر است دپارتمان های این مجموعه در دو بخش طراحی و اجرایی برای بهبود کیفیت پروژه های کارفرمایان عزیز تفکیک شده است و در ترکیب هریک از این دپارتمان ها مجموعه ای از مهندسین معمار، عمران و دکوراسیون داخلی را شامل می‌گردد که روند طراحی و اجرای پروژه های کارفرمایان محترم از صفر تا صد یک پروژه با مشارکت مهندسین مجرب این دو دپارتمان میسر می گردد.

شماره۱ گروه معماری و دکوراسیون داخلی کارمانی:

گروه معماری و دکوراسیون داخلی کارمانی، با سابقه‌ای ۳۰ ساله در ارائه خدمات ساختمانی، به عنوان بهترین شرکت معماری در ایران بویژه در مشهد شناخته می‌شود و به دلیل داشتن رزومه و همچنین رضایت مشتری های داخلی وخارجی‌اش، می‌توان آن را بزرگترین شرکت معماری ایران دانست.

karmani logo

اکنون می خواهیم به بررسی رزومه و برخی از ویژگی های منحصر به فرد این شرکت بپردازیم که همگی باعث شده است تا این شرکت، پیشرویی را در ایران به ارمغان بیاورد.

رزومه

گروه معماری کارمانی، طراح و مجری تخصصی معماری و معماری داخلی، مجموعه ای متخصص از طراحان و مجریان حوزه ی ابنیه ،که خشت اول خودرا با تکیه بر دانش روز معماری جهان و تطبیق آن با گنجینه های تمدن، فرهنگ و معماری ایران بزرگ بنا نهاده است.

گروه معماری کارمانی پس از شروع کار خود در سال ۱۳۷۲ تا کنون با به کارگیری و استخدام تیمی با بالاترین مدارج علمی در رابطه با معماری، عمران و سایر بخش های ابنیه و تلفیق آن با دپارتمان های تخصصی و هنری خود گامی ارزنده در راستای ارتقاء سطح کیفی معماری کشورمان برداشته.

و در این راستا این گروه معماری توانسته طراحی و اجرای صدها پروژه برتر مسکونی، تجاری، اداری، ویلا، فضای سبز، غرفه و نمایشگاه را در مشهد، تهران و همچنین بسیاری از شهرهای دیگر ایران را با موفقیت به سرانجام برساند.

کسب تجربه ۳ دهه‌ای در کنار همراهی مستمر و پیوسته کارفرمایان محترم، خود حاکی از این موفقیت چشمگیر می باشد.

این مجموعه با گسترش فعالیت های تخصصی فوق، در سالهای اخیر توانسته با ارایه خدمات طراحی و اجرایی بسیاری از پروژه های معماری در عرصه بین الملل، گامی بزرگ در راستای ارتقاء سطح کمی و کیفی خود برداشته و حاصل این فرایند را در قالب خدماتی متمایز و حرفه ای به مشتریان و کارفرمایان محترم ارایه می نماید.

بهترین شرکت‌های معماری ایران

ویژگی های منحصر به فرد کارمانی

 1. درک نیاز مشتریان و توجه به سلیقه آن‌ها: اگرچه طراحان حرفه‌ای با توجه به پتانسیل‌های ساختمان و سلیقه مشتری طراحی خود را انجام می‌دهند، اما ممکن است همه مواردی که مشتری در ذهن دارد، قابل اجرا نباشد.
 2. توجه به نقشه ساختمان، استفاده از طرح‌ها با در نظر گرفتن محیط ساختمان و تهیه نقشه سه بعدی قبل از اجرای طرح: با طراحی سه‌بعدی مشتریان می‌توانند به‌طور کامل آینده طراحی منزل یا محل کار خود را ببینند و در صورت عدم رضایت، تغییرات لازم را قبل از شروع کار، با مهندسان طراح، در میان بگذارند.
 3. همکاری و مشورت با متخصصان دیگر و معماران در کار‌های بزرگ‌تر: در پروژه‌های بزرگ، بهترین کار مشورت با گروهی از متخصصان است. این کار از بروز خطاهای احتمالی جلوگیری می‌کند و احتمال وقوع مشکلات بعدی را کاهش می‌دهد.
 4. نظارت دائمی و مرحله به مرحله بر انجام پروژه: کار طراحی دکوراسیون داخلی باید بسیار دقیق و موشکافانه انجام شود. از این رو، نظارت مرحله به مرحله و اصلاح اشتباهات در هر مرحله سبب موفقیت طرح خواهد شد. حضور مهندس ناظر در تمام مراحل اجرایی کار، تا حد زیادی تضمین‌کننده کیفیت انجام کار است.
 5. دارا بودن تیم متخصص طراحی: کار طراحی دکوراسیون داخلی، پیش پا افتاده نیست که از عهده یک نفر برآید. بنابراین معمولاً در طراحی و اجرا‌ی پروژه‌های موفق، از یک تیم کارآمد استفاده می‌شود. مزیت همکاری با شرکت‌ها در مقایسه با طراحان مستقل، تفکیک تیم طراحی و اجرایی است که در نهایت باعث می‌شود تا هر بخش از کار، توسط متخصص همان حوزه انجام شود.
 6. رعایت اصول حرفه‌ای: از جمله این اصول می‌توان به در نظر گرفتن تضاد‌ها، تعادل، مقیاس و تناسب، جزئیات، وحدت و ریتم اشاره کرد.
 7. انتخاب کیفیت بالا‌ی مواد و متریال مورد استفاده در پروژه: بهترین شرکت طراحی دکوراسیون داخلی، شرکتی است که از باکیفیت‌ترین مواد و متریال برای انجام پروژه‌های مشتریان خود استفاده می‌کند. در غیر این صورت به‌مرور زمان مشتریان خود را از دست خواهد داد.

تمامی موارد بالا تنها گوشه ای از توامندی های بی‌چون و چرای این شرکت یکه‌تاز در زمینه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی هست که سعی برآن بود تا به صورت منتخب و چکیده به حضورتان اعلام شود.

فضای رویایی خود را با بهترین شرکت معماری به واقعیت تبدیل کنید

فضای رویایی خود را با بهترین شرکت معماری به واقعیت تبدیل کنید

به عنوان جمع‌ بندی

هر یک از این شرکت‌ها، با تمرکز بر نوآوری، خلاقیت و رضایت مشتری، تلاش می‌کنند تا بهترین خدمات را ارائه دهند و فضاهایی خلق کنند که نه تنها زیبا و کاربردی، بلکه مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا باشند. در این مسیر، آن‌ها نه تنها به زیبایی‌شناسی و کارایی توجه دارند، بلکه سلامت و پایداری را نیز در نظر می‌گیرند، تا اطمینان حاصل شود که هر پروژه، به بهترین شکل ممکن و با حداقل تأثیر بر محیط زیست، به اتمام برسد.

architizer, archdaily, architecture-history

با دوستان خود به اشتراک بگذارید