دیزاینر مشهد

است که در قرارداد به امضای طرفین رسیده است. در ادامه به بررسی چگونگی اهمیت موارد ذکرشده برای دیزاینر مشهد می‌پردازیم.

گروه طراحی و اجرای کارمانی، با سابقه‌ای بیش از ۲۵ سال در مشهد مشغول به فعالیت است. خدمات گروه طراحی کارمانی در زمینۀ طراحی پلان و نمای ساختمان مسکونی، تجاری و اداری، طراحی دکوراسیون داخلی، طراحی فضای سبز و غرفه نمایشگاهی و … گنجانده می‌شود. اعضای این گروه مسلط به اصول و قواعد طراحی و اجرا هستند و در مراحل مختلف، اولویت را بر نیازها و سلایق کارفرمایان محترم می‌گذارند. همچنین گروه کارمانی متعهد به انجام و تحویل تمامی موارد ذکرشده در قراردادی هستند که به امضای طرفین پروژه رسیده است.

با توجه به کیفیت پروژه‌های اجرا شده توسط این گروه، رضایت همه جانبۀ کارفرمایان و اعتماد آن‌ها، پروژه‌های موفق بی‌شماری در طول این سال‌ها توسط گروه کارمانی انجام شده است. به منظور دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان خبره این مجموعه می توانید با تماس بگیرید.

مطالعه بیشتر: آشنایی با خدمات شرکت طراحی دکوراسیون داخلی در مشهد

4 28 pow9ynuizm4oj8hsl3fn6svhi0b5bon3n9oetfev7s

آشنایی با استانداردهای دیزاین

شناخت نیازهای انسان در محیط‌های گوناگون و به کارگیری این شناخت در فرآیند طراحی، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دیزاینر مشهد است. طراح باید توجه کند که برخی از عناصر طراحی می‌توانند به انسان در طول انجام فعالیت‌هایش کمک کنن و برخی نیز مانع او هستند. زمانی که طراح تمامی این عوامل و عناصر را در نظر نگیرد و طرح خود را بر اساس آن پیش نبرد، کاربران به مرور زمان و ناچارا مجبور به تغییر برخی از نقاط طراحی می‌شوند. بعضی از این نقاط در کلیت طرح اهمیتی ندارند و برخی نیز برای حفظ انسجام و زیبایی طرح حیاتی هستند. به این ترتیب برای حفظ و تداوم طرح اجرا شده نیاز است که از همان ابتدا به آن توجه شود.

یکی از مهم‌ترین عوامل ذکرشده در بالا، توجه به ابعاد و استانداردهایی است که پژوهشگران در حوزۀ طراحی داخلی تهیه کرده‌اند. عمدۀ مشکلات در فضاهای داخلی مسکونی، اداری یا تجاری مواجهه با کمبود فضای لازم است که سبب می‌شود کاربران برای جبران آن، از فضاهای دیگر استفاده کنند. علاوه بر توجه به استانداردهای موجود در کتاب‌ها، دیزاینر مشهد باید آشنایی نسبی با ابعاد ابزار و وسایل موجود در بازار محلی داشته باشد. گاهی وسایل در بازارهای در دسترس کاربران، با ابعادی متفاوت ساخته و عرضه می‌شوند.

در گروه معماری و طراحی داخلی کارمانی، همواره توجه به اصول و استانداردها در تمامی مراحل طراحی توسط دیزاینر مشهد، حضور پررنگی دارد. علاوه بر آن تجربۀ کار با کارفرمایان مختلف، اعضای این گروه را با انواع فعالیت‌ها، نیازها و سلایق مواجه کرده است. این امر سبب تسلط بر هر پروژه‌ای می‌شود که گروه کارمانی مسئولیت طراحی و اجرای آن را بر عهده دارد. همچنین این گروه تسلط کافی و جامعی بر ابزار و وسایل موجود در بازارهای مختلفی دارد که بنا بر خواست، امکانات و سلیقۀ کارفرما، تهیه می‌شود.

2 42

استفاده از نور طبیعی

در اغلب فضاهای داخلی، ابعاد و محل قرارگیری پنجره‌ها، مشکلات زیادی برای کاربران به وجود می‌آورد. با اینکه نور جنوب بهترین نور در اقلیم مشهد است، اما گاهی استفاده از آن و طراحی نورگیر وسیع در یک فضا، نتیجۀ معکوسی می‌دهد. مثلا در فضای آشپزخانه که اغلب به دلیل استفاده از گاز، گرم است، نور مستقیم خورشید به میزان زیاد بر گرمای آن می‌افزاید. همچنین در محیط‌های کاری، نور مستقیم سبب ایجاد اختلال در فعالیت کاربران می‌شود. دیزاینر مشهد باید توجه داشته باشد که هر فضایی به چه میزان نیاز به استفاده از نور طبیعی دارد و اینکه تابش خورشید چگونه وارد فضا شود.

دیزاینر مشهد که در گروه معماری کارمانی همکاری می‌کند، در طراحی و جانمایی مبلمان همواره در نظر دارد که پنجرۀ طراحی شده در فضا چه تاثیری بر هر یک از آن‌ها دارد. با استفاده از نرم‌افزارهای طراحی داخلی، نوری که از پنجره به داخل فضا می‌تابد، شبیه سازی می‌شود. علاوه بر آن سایه‌ای که در نقاط به اصطلاح کور ایجاد می‌شود نیز در جانمایی مبلمان موثر است. به جز آن شکل، ابعاد و جهت پنجره نیز متناسب با نیاز فضا می‌تواند طراحی شود تا علاوه بر آن که از نور طبیعی بهترین استفاده شود، تابش آن اختلالی در انجام فعالیت‌ها پدید نیاورد.

مطالعه بیشتر: نقش نور در معماری داخلی

3 33 pow9yh9nnrvo9yrcnil97cj9cb7ktswzad40ghomfc

مدیریت پروژه

در طی فرآیند طراحی معماری، مسائل متعددی دخیل هستند که نیاز است در تمامی مراحل برنامه ریزی و مدیریت شوند. یکی از مهم‌ترین این عوامل مدیریت هزینه است. کارفرمایان در همان شروع همکاری می‌بایست بودجۀ مورد نظر خود برای پروژه را اعلام کنند. دیزاینر مشهد بر اساس این بودجه و با توجه به تجربه و اطلاع دقیق از هزینه‌های روز، باید لیستی از پیشنهادات خود را تهیه کرده و در اختیار کارفرما قرار دهد. بر اساس این بودجه است که گروه معماری باید هزینۀ طراحی، تهیه آلبوم از نقشه‌های اجرایی، خرید مصالح و ابزار مورد نیاز و هزینۀ گروه اجرایی به علاوۀ هزینه‌های اخذ مجوز در مراحل مختلف را محاسبه و مدیریت کند.

به جز آن دیزاینر مشهد موظف است که بر اساس طرح پروژه و پیچیدگی‌های آن، موعد مقرری را برای اتمام هر مرحله در نظر بگیرد. در این جا مدیر پروژه باید اعضای گروه طراحی و اجرایی را موظف کند محصول نهایی را تا تاریخ تعیین شده تحویل او دهند. بدیهی است که هرگونه تاخیر و عدم مطابقت متوجه مدیر پروژه است و او است که باید پاسخگوی کارفرما باشد. پس یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های مدیر پروژه توانایی مدیریت اعضا است. در اغلب پروژه‌های موفق، مدیریت پروژه بر عهدۀ طراح معماری گروه یا همان دیزاینر است.

در گروه معماری و طراحی داخلی کارمانی پایبندی به قواعد مقررشده در زمان قرارداد، از ویژگی‌های تمام اعضای این گروه است. علاوه بر آن مدیریت پروژه با توجه به سابقۀ قابل توجهی که دارد و همچنین تسلط بر مراحل مختلف پروژه، متعهد است که محصول نهایی را صد در صد مطابق با موارد ذکرشده در قرارداد، به کارفرمای محترم تحویل دهد. سابقۀ انجام پروژه‌های مختلف با کارفرمایان یکسان، نشان از اعتمادی دارد که در طول سال‌ها از مسئولیت پذیری آن‌ها سرچشمه گرفته است.