طراحی داخلی کافی شاپ☕اصول و نکات مهم آن

چیزی که باعث کافه جذاب و دوست داشتنی باشد که تبدیل به انتخاب به بیرون رفتن می شود به طراحی کافه بازمی گردد. در این مقاله از شرکت معماری کارمانی به بررسی طراحی داخلی کافی شاپ و عوامل مهم در آن می پردازیم.

دانستن اصول مهم دکوراسیون کافه برای تمام کسانی که قصد دارند کافی شاپ تاسیس کنند و یا افرادی که به دنبال شیوه ای برای جلب مشتری بیشتر هستند ضروری است. ازجمله اصول کاربردی و مهم در طراحی کافه می توان به این موارد اشاره کرد: انتخاب یک تم کلی و منحصر به فرد برای فضای داخلی کافه، نورپردازی مناسب در فضای داخلی کافی شاپ، انتخاب مبلمان مناسب و راحت برای طراحی کافه، چیدمان صحیح میز وصندلی ها، طراحی کانتر باز جذاب.

انتخاب یک تم برای طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ : یکی از مهم ترین اصول طراحی کافi انتخاب یک تم اصلی برای فضای داخلی آن است. امروزه تمام کافه های بزرگ و معروف در دنیا این اصل مهم را در طراحی دکوراسیون داخلی خود به کار گرفته. در قالب تم های گوناگون مشغول فعالیت هستند از جمله تم هنری، تم ورزشی، کافه کتاب ، کافه گالری ، کافه فرانسوی و کافه فیلم.

سعی کنید در انتخاب تم کافه هنگام دکوراسیون داخلی کافه به موارد زیر توجه کنید :

-توجه به سن افرادی که در کافه رفت و آمد خواهند کرد.

-سطح درآمدی مخاطبان کافه

-کاربری کافه

-محدودیت زمانی سرویس کافه

-کاربری کافه

-نوع نوشیدنی و میان وعده های کافه

امروزه پر کاربردترین تم ها برای طراحی کافه اینها هستند : کافه کتاب، کافه هنر، کافه گالری، کفه موسیقی

نورپردازی در طراحی داخلی کافی شاپ

ایجاد نورپردازی درست و متناسب با تم کافه می تواند به طرز شگفت انگیزی فضای کافه را بهبود ببخشد. بنابراین از تاثیر نور در زیبایی فضای کافه خود غافل نشوید. نکته مهم و قابل توجه در نورپردازی محیط کافه این است که این امر می تواند حسی مثبت و متفاوت در افراد ایجاد کند. بنابراین شانس شما برای تبدیل مشتریان به مشتریان دائمی بالا خواهد رفت.

نکات مهم در طراحی داخلی کافی شاپ

-استفاده از منابع نور طبیعی در کنار منبع نور مصنوعی در نورپردازی کافه

-استفاده از نور طبیعی در روز

-استفاده از نورهای ناکیدی در دکوراسیون کافه

-استفاده از آینه و چراغ های کوچک در نورپردازی

-تاکید بر روشنایی دیوارها و نورپردازی تابلوها

-استفاده از چراغ های آویز در طراحی کافه

به عنوان مثال در یک کافه گالری استفاده از چراغ هایی که با رنگ شاد و شکل های هندسی با نور زیاد علاوه بر اینکه فضایی هنری و جذاب خلق می کند. شرایط تماشای هرچه بهنر اثار را فراهم می کند.

انتخاب مبلمان برای طراحی داخلی کافی شاپ

یکی از اشتباهات بزرگی که اغلب افراد در انتخاب مبلمان کافه مرتکب اشتباه می شوند. انتخاب صندلی های خیلی کوتاه یا بلند و یا صندلی های بدون پشتی و میزهای کوچک است که می تواند در هنگام سرو سفارش مشتری مشکل ایجاد نماید.

-به راحتی مبلمان توجه کنید .

-متناسب به متراژکافه برای کافه مبلمان انتخاب کنید.

-از کوسن و بالش روی مبلمان استفاده کنید.

چیدمان میز وصندلی در طراحی داخلی کافی شاپ:

-القا گننده حس نظم باشد

-در عین حال راحت به نظر برسد

-فاصله میز کافه به شکلی باشد که عبور و مرور راحت باشد .

همچنین راحتی دسترسی مشتری به میزهای مختلف نیز از اهمیت زیادی برخوردار است .

به طراحی کانتر کافه اهمیت زیادی بدهید

هنگامی که یک مشتری وارد کافه می شود اولین چیزی که نظر اورا جلب می کند کانتر کافه است. طراحی بار در کافه ها نقش بسیار موثری در افزایش میزان فروش دارد. به همین علت به شما توصیه میشود تا دقت بیشتری برای طراحی کانتر کافه خود به خرج دهید و از المان های جذاب و متنوع در دکوراسیون بارکافه خود استفاده نمایید.

استفاده از وسایل دکوری شاخص در طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ ها:

سعی کنید در طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ از یک عنصر تزیینی شاخص استفاده کنید. تا مشتریانتان همیشه کافه شما را با ان به یاد بیاونر عنصری مانند یک لوستر جذاب و گیرا یا یک گلدان قدیمی گرانب ها یا حتی یک تابلو بسیار نفیس . هر چیزی که با فضای داخلی کافه شما هماهنگی بیشتری داشته باشد. همچنین می توانید از نقاشی ها و وسایل و تزئیناتی که الهامی از قهوه و آرامش باشد استفاده کنید .

استفاده از منابع طبیعی

بسیاری از افراد هستند که تمایل دارند ساعات کافه نشینی خود را با نگاه کردن به منظره خیابان وهرچه در آن می گذرد بپردازند. برای چنین کسانی خیلی مطلوب خواهد بود اگر برخی از صندلیهای کافه رو به خیابان قرار گرفته باشند. برای اینکه فضای پشت پنجره های کافه جای مناسبی برای چیدن میز و صندلی باشد لازم نیست حتما یک منظره بسیار عالی داشته باشد. اتفاقات روزمره و عادی که در خیابان شاهدشان هستیم نیز میتوانند سوژه های جالبی برای قاب پنجره های یک کافه باشند. اگر در یک کافی شاپ امکان استفاده از یک منظره طبیعی وجود ندارد شما می توانید با تزیین این فضای کوچگ با گل و گیاه زیبا در دکوراسیون داخلی کافی شاپ تکه ای از طبیعت را برای مشتریان خود بازسازی نمایید.

سبک ویتنج در طراحی کافی شاپ  :

طراحی کافی شاپ به سبک قدیمی و سنتی هم دارای جذابیت هایی هست. برای طراحی کافی شاپ به این سبک می توانید از افرادی که در مورد وسایل قدیمی و عتیقه می دانند کمک بگیرید. عتیقه جات حراج ممکن است یک منبع بسیار خوب برای علاقه مندان به این سبک باشد.

دکوراسیون داخلی با سبک صنعتی :

دکوراسیون صنعتی کافی شاپ محبوب ترین نوع دکوراسیون کافی شاپ است. این سبک با صرفه بودجه کم انتخابی خوب به نظر می رسد. بسیاری از کافی شاپ دیوارهایشان نمای آجری دارند و نیازی نیست آن ها را مخفی کنند. می توانید دیوارهای اجریتان را نقاشی کنید. لوله ها را نیازی نیست در دکوراسیون صنعتی مخفی کنید آن ها را نگه دارید. برای این که طراحی داخلی را گرم تر و راحت تر کنید کافی است چوب به کار ببرید. از لامپ های صنعتی استاده کنید و میزها و عسلی های فلزی بگذارید.

کافی شاپ با ظاهری مدرن

طراحی داخلی کافه به سبک مدرن بسیار پرطرفدار است . می توانید از رنگ سیاه ورنگهای خنثی،چوبهای رنگ روشن و مبلمان مختصر و گیاهان و نورپردازی و عکس های سیاه و سفید استفاده کنید. در سبک مدرن امکان آزادی بیشتری در ترکیب بعضی چیزها دارید. در طراحی کافی شاپ مدرن انتخاب مصالح و جزییات از اصلی ترین موارد است. با انتخاب مصالح و رنگ های طبیعی و ایجاد تضاد با استفاده از بافت آجر در کنار سطوح صاف و صیقلی محیط گرم و صمیمی با طراحی مدرن بدست می آید.

طراحی داخلی کافی شاپ خود را به طراحی دکوراسیون داخلی در مشهد بسپارید.

به این مطلب امتیاز بدهید
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *