طراحی غرفه مشهد

طراحی غرفه یک تخصص است. نجارها، آهنگرها، نقشه‌کش‌ها، دانش ‌آموختگان معماری، معماری داخلی، طراحی صنعتی، طراحی صحنه و لباس، گرافیک و گاه مهندسی عمران و کامپیوتر، همگی خود را در زمینۀ طراحی غرفۀ نمایشگاهی، جامع و مانع می‌دانند. در حالی که طراحی غرفه می‌تواند یک رشته باشد که باید در آن مبانی معماری، گرافیک روان شناسی، تبلیغات، بازاریابی، ایستایی، دکوراسیون و طراحی صنعتی آموزش داده شود. برخلاف برخی هنرمندان که تصور می‌کنند طراحی غرفه عملی تفننی است، شرکت معماری و طراحی داخلی کارمانی عقیده دارد که طراحی غرفۀ نمایشگاهی نیاز به تخصص، تجربه و احاطه بر جنبه‌های مختلف معماری ، روانشناسی و … دارد. در ادامه به برخی از جنبه‌های مورد نظر شرکت کارمانی در زمینۀ طراحی غرفه مشهد می‌پردازیم.

نمایشگاه و فضای نمایشگاهی

3 15

هدف: در طراحی غرفه مشهد، یکی از مهم‌ترین عوامل پیدا کردن زبان مشترک بین تیم طراح و کارفرما است. تیم طراحی کارمانی باید در ابتدا بدانند که هدف کارفرما از برپایی غرفۀ نمایشگاهی چیست. گاهی اوقات هدف معرفی برند یک شرکت یا سازمان است که در ابتدای مسیر بوده و نیاز به تبلیغات دارد. برخی اوقات نیز هدف از برپایی غرفه، نمایش، ارائه و معرفی محصولات جدید یک شرکت است. در این دو حالت استراتژی طراحان کارمانی متفاوت است. برای معرفی یک برند، نمایش اهداف شرکت، جهت گیری و اطلاعات کلی با یک طراحی فرمال به هدف می‌رسد. اما ارائۀ صرف محصولات نیاز به چیدمانی دارد که بهترین ویترین برای محصولات جدید شرکت یا سازمان باشد.

محتوا: در طراحی غرفه مشهد، کارفرمایان باید توجه کنند که طراحی یک غرفه چیزی بسیار فراتر از پرکردن یک فضا با اشیای دم‌دست موجود در انبار شرکت یا سازمان است. بسیاری از کارفرمایان در آخرین لحظاتی که باید به نمایشگاه بروند، از واحد خدمات سازمانشان می‌خواهند چیزهایی را برای بردن به نمایشگاه آماده کنند. در نتیجه بسیاری از غرفه‌های نمایشگاه‌های ما بیشتر به انبار شرکت‌ها و سازمان‌ها شباهت دارند تا یک اثر هنری. شرکت کارمانی ضمن طراحی غرفه نمایشگاهی، به کارفرمایان در زمینۀ انتخاب محصولات مناسب نمایش در غرفه مشاوره می‌دهد و با توجه به نوع، رنگ، ابعاد و سایر ویژگی‌های محصولات به طراحی می‌پردازد.

تنوع کالا: در یک غرفه با هدف نمایش و ارائۀ محصولات، تنوع کالاها نشان از فعالیت بالای شرکت و تبحر و مهارت اعضای آن دارد. کارفرما با مشورت تیم طراحی کارمانی می‌توانند محصولاتی را برای نمایش در غرفه قرار دهند که بهترین بازخورد را در نگاه مخاطبان داشته باشد. البته تکرار یک محصول خاص نیز می‌تواند با توجه به اهداف شرکت صورت گیرد. تاکید و تکرار آن می‌تواند نشان از اهمیت محصول داشته باشد و مخاطب را کنجکاو کند.

طراحی و چیدمان غرفه

1 26 poi9a7aqoevmdj71mofn6js9yac26j46dqq8e9yw7c

زیبایی شناسی: اعضای طراحی شرکت کارمانی با احاطه بر اصول زیبایی شناسی در ابعاد و مساحت‌های گوناگون، فرآیند طراحی را آغاز کرده و به اتمام می‌رسانند. طراحان کارمانی در طراحی غرفه مشهد، همواره با مساحت‌های متفاوتی روبرو هستند و از اصول زیبایی‌شناسی در پروژه‌های متفاوت استفاده می‌کنند. طراحان کارمانی مابین غرفه‌ای کوچک در مکانی با دسترسی کم و بزرگ‌ترین و معروف‌ترین غرفۀ نمایشگاهی از لحاظ اهمیت زیبایی و طراحی اصولی، تفاوتی قائل نیستند. هرچند که یک غرفۀ کوچک با طراحی اصولی و زیبا می‌توانند مانند غرفه‌ای بزرگ در مخاطبان تاثیرگذار باشد.

ترکیب حجمی: گروه معماری و طراحی داخلی کارمانی، ممتخصص طراحی غرفه مشهد در سبک‌های مختلف است. براساس سلیقه و نظر کارفرما محترم، ترکیب حجمی غرفۀ نمایشگاهی می‌تواند ساده و مینیمال یا به شدت فرمال باشد. البته لازم به ذکر است که گروه کارمانی بر اساس محتوای غرفه و محصولاتی که در آن به نمایش درمی‌آیند، به کارفرما و مسئول غرفه مشاوره داده تا کارفرما بتواند سلیقۀ خود را در کنار اصول طراحی و زیبایی شناسی سبک‌ها به اجرا درآورد. به این ترتیب ترکیب نهایی غرفه، مجموعه‌ای از ایده‌ها و خواست‌های کارفرما به علاوۀ اصول معماری و اجرایی غرفه خواهد بود.

نوآوری در طرح: در طراحی غرفه مشهد، ایدۀ خلاقانه محور اصلی طراحی غرفۀ نمایشگاهی است. ایدۀ خلاقانه، فرآیند پیچیده‌ای دارد و ایده‌یابی دارای روش‌هایی است که به مطالعه نیاز دارد. طرح باید مخاطب را در غرفه نگه دارد و پاسخگوی افکار و احساساتش باشد. ایجاد یک ریتم و یا ضرب آهنگ به وسیلۀ لوازم دکوری مختلف و یا حتی محصول‌های ارائه شده در غرفه نمایشگاهی نیز روشی خلاقانه است. اعضای گروه کارمانی برای طراحی غرفه مشهد هیچگاه از طرح‌های تکراری و کلیشه‌ای استفاده نکرده و همواره طرحی نو ارائه می‌دهند.

سازماندهی فضاهای غرفه نمایشگاه

5 6

اطلاعات: در طراحی غرفه مشهد، برای طراحان کارمانی مهم است که جایی برای ارائه اطلاعات شرکت، سازمان یا محصولات تعبیه کند. در این صورت زمانی که مخاطب در مرحلۀ ابتدایی جذب غرفه شده و قدم به آن بگذارد، سپس با اطلاعاتی مواجه شود که تبلیغات شرکت یا سازمان تکمیل شود. تیم کارمانی در نظر دارد که اطلاعات به دو دستۀ کلی و جزئی تقسیم شده و محل ارائه و نمایش هر کدام کجاست. به طوری که در نگاه اول، مخاطب با انبوهی از اطلاعات مواجه نشود و تنها احساس کنجکاوی او برانگیخته شود. سپس در جایی که مخاطب احساس می‌کند به اطلاعات بیشتری نیاز دارد، از طریق بروشور یا مسئولین غرفه به آن اطلاعات دست پیدا کند.

نمایش: در طراحی غرفۀ نمایشگاهی، نمایش مهم‌ترین هدف و اصل اساسی آن است. تیم کارمانی، طراحی غرفه مشهد را تنها چیدمان سادۀ محصولات نمی‌بیند، بلکه نمایش محصولات یا برند یک سازمان را در سطوح مختلف طراحی می‌کنند. در نگاه اول، چیدمان، طراحی، رنگ و نورپردازی غرفه، یک برند را معرفی می‌کند. سپس جداره‌های غرفه که مانند ویترین یک مغازه هستند و در آخر چیدمان محصولات درون غرفه است که محلی برای نمایش و ارائۀ اطلاعات است. تیم کارمانی، این سطوح مختلف را یک بار مجزای از هم طراحی کرده و سپس، آن‌ها را در یک نگاه کلی و در کنار هم می‌بینند.

پشتیبانی: اعضای تیم طراحی و اجرای کارمانی، با توجه به ابعاد غرفه، نیاز کارفرما و شرایط غرفه، محلی را برای استراحت مسئولین غرفه تدارک می‌بیند. همچنین محلی برای قراردادن وسایل غیرضروری و ابزاری که نباید در دید مخاطبان قرار گیرد، در برنامۀ طراحی غرفه مشهد قرار دارد. این تیم با تخصص و تجربه‌ای که در زمینۀ طراحی غرفۀ نمایشگاهی دارد، در طول این سال‌ها به نکاتی دست یافته است که در زمینۀ طراحی غرفه به کارفرمایان کمک شایان توجهی می‌کند.

آشنایی با تاسیسات غرفه نمایشگاهی

4 14

نورپردازی: در طراحی غرفۀ مشهد که معمولا در فضای سربسته بر پا می‌شوند، نورپردازی علاوه بر شب، در طول روز نیز مهم است. اهمیت نورپردازی غرفۀ نمایشگاهی برای تیم کارمانی در آن است که با مصرف بهینۀ برق، بهترین بازدهی را داشته باشد. استفاده از انواع روش‌های نورپردازی و ترکیب آن‌ها حائز اهمیت است. نورپردازی سرتاسری برای روشنایی در کل غرفه و نورپردازی نقطه‌ای برای نمایش محصولات و تاکید بر آن‌ها نوعی از این ترکیب است. نورپردازی در فضای باز نیز از عواملی است که با مصرف بهینه اما موثر توسط اعضای طراحی کارمانی صورت می‌گیرد.

رنگ: تیم کارمانی در انتخاب رنگ غالب و رنگ‌های مکمل، عوامل متعددی را در نظر دارد. رنگ‌های استفاده شده در لوگوی شرکت یا سازمان، ساختمان آن و بنرهای تبلیغاتی یکی از عوامل در انتخاب رنگ هستند. اعضای کارمانی برای هماهنگی رنگ غرفه با محصولات، اصول روانشناسی رنگ‎‌ها و تاثیراتی که بر مخاطب می‌گذارد، در انتخاب پالت رنگی به کارفرمای محترم مشاوره داده و با رسیدن به یک جمع ‌بندی اصولی به انتخاب رنگ دست می‌زند. این پالت رنگی در انتخاب رنگ کفپوش، جداره‌ها و حتی نور مورد استفاده نیز وارد می‌شود.

تجهیزات: برای طراحی یک غرفۀ نمایشگاهی تجهیزات مختلفی نیاز است. تیم کارمانی با توجه به نیازهای متفاوت به طراحی و نصب تجهیزات مختلف می‌پردازد. به عنوان مثال طراحی استند‌ها یا سازه‌هایی برای نصب تاسیسات و تجهیزات نورپردازی از مجموعه خدماتی است که تیم کارمانی برای طراحی غرفه مشهد به کارفرمایان ارائه می‌دهد. شرکت کارمانی علاوه بر تیم طراحی، تیم اجرایی متخصصی نیز دارد که نصب و اجرای تجهیزات در غرفه را به سرعت و دقت مثال زدنی اجرا می‌کند. هماهنگی گروه طراحی و اجرایی باعث هرچه دقیق‌تر اجرا شدن طرح غرفه می‌شود.

طراحی غرفه مشهد

یکی از خدمات تخصصی شرکت معماری و طراحی داخلی کارمانی، طراحی غرفه مشهد و سایر شهرهای ایران است. شرکت طراحی دکوراسیون داخلی در مشهد کارمانی با سابقه‌ای بالغ بر 25 سال در زمینۀ طراحی و اجرای غرفۀ نمایشگاهی در سطح ایران و منطقه است. اعضای این تیم با تبحر و بینش عمیق و همه جانبه به اصول طراحی و اجرا، بهترین مشاوره را به کارفرمایان محترم ارائه می‌دهند. در پروژه‌های این گروه، خواست و نیاز کارفرما و اعمال سلیقۀ او در اولویت است. کارمانی با شناخت نیازهای کارفرما و توجه به اصول سه‌گانۀ معماری، و کارایی، بهترین و خلاقانه‌ترین ایده‌ها را به کارفرمایان ارائه می‌دهد. برای استفاده از خدمات کارمانی تماس بگیرید یا به صورت حضوری مراجعه کنید.

به این مطلب امتیاز بدهید