شرکت ساخت و ساز در مشهد

امروزه شرکت‌های ساخت و ساز در مشهد بیش از دهه‌های گذشته مشغول به فعالیت هستند. هر چند که این شرکت‌ها در فضایی رقابتی با هم هستند و همواره تلاش می‌کنند تا عملکرد خود را بهبود ببخشند اما اکثر آن‌ها در رسیدن به این هدف خود موفق عمل نمی‌کنند. یکی از دلایل عدم موفقیت یک شرکت ساخت و ساز در مشهد، غفلت از اهمیت ارزیابی عملکرد و بازبینی نتایجشان است. اهمیت این موضوع در یافتن نقاط قوت جهت افزایش و نقاط ضف جهت کاهش آن‌ها است. در این نوشتار به بررسی اهمیت الگویی برای ارزیابی عملکرد و انواع مدل‌های ارزیابی در صنعت ساخت و ساز می‌پردازیم.

بخش طراحی به عنوان اصل و پایۀ اولیۀ هر صنعتی تاثیر بسزایی در نتیجۀ نهایی کار خواهد داشت، صنعت ساخت نیز از این قاعده مستثنی نیست. اثر بخشی فرایند طراحی در شرکت ساخت و ساز در مشهد تأثیر بسزایی در فرایندهای پی‌آمد در ساخت پروژه و همچنین در کیفیت پروژه دارد. پژوهش‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که درصد بالایی از خطاها و نقایص مرحلۀ ساخت، در نتیجۀ تصمیمات و اقداماتی است که در مرحلۀ طراحی اتخاذ می‌شوند. با وجود این، مطالعات اندکی در زمینۀ مدیریت فرایند طراحی صورت گرفته است.

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی کارمانی در مشهد با بیش از 25 سال سابقه در سطح ایران و حتی فراتر از مرزهای آن مشغول به کار است. از مهم‌ترین ویژگی‌های کارمانی تبحر و مهارتی است که همواره مورد ارزیابی است. نتایج شرکت معماری و دکوراسیون داخلی کارمانی، همواره مورد بازیابی و ارزیابی است. در این سال‌ها که شرکت کارمانی مشغول به فعالیت است، فرایندهای طراحی و نتایج ساخت و ساز در این شرکت مورد بازبینی و نقد قرار می‌گیرد، نقاط قوت و ضعف بررسی می‌شوند و اعضای گروه همواره در حال به روز رسانی دانش و مهارت‌های خود در سطح بین‌المللی هستند. اعضای این گروه از طریق تماس یا با مراجعۀ حضوری، آمادۀ مشاوره و خدمت رسانی به کارفرمایان محترم هستند.

مدل‌های ارزیابی عملکرد و انتخاب مدل مبنا

مدل‌های زیادی از جمله مدل سینک تاتل، ماتریس عملکرد، هرم عملکرد، مدل مدوری و استیپل، مدل کارت امتیازی متوازن‏، شاخص‌های کلیدی عملکرد و مدل بنیاد مدیریت کیفیت اروپا و غیره در ارتباط با ارزیابی عملکرد مطرح هستند. مدل مورد استفادۀ شرکت‌های ساخت و ساز مشهد در حوزۀ ارزیابی عملکرد و قابلیت متناسب سازی (همسان شدن) مدل با خصوصیات صنعت ساخت، از بین مدل‌های مطرح شده برای ارزیابی عملکرد، سه مدل کارت امتیازی متوازن، مدل بنیاد مدیریت کیفیت اروپا و مدل شاخص کلیدی عملکرد است. به این دلیل که این مدل‌ها شناخته شده‌ و فراگیر هستند. در این نوشتار سه مدل مذکور مورد بررسی مقایسه‌ ای قرار گرفته و مدل مبنا انتخاب شده است.

مدل‌های ارزیابی عملکرد

شاخص‌های کلیدی عملکرد: یکی دیگر از مدل‌هایی که برای ارزیابی‏ عملکرد سازمان‌ها و شرکت‌های مهندسی از جمله شرکت ساخت و ساز در مشهد مورد استفاده قرار می‌گیرد شاخص‌های کلیدی عملکرد است. در این ارتباط هر ساله انجمن‌های صنفی فعال در این حوزه شاخص‌هایی را برای ارزیابی عملکرد سازمان‌ها و صنایع ساخت و ساز تعیین و در مجلات معتبر این رشته منتشر می‌کنند. این روش در اواخر دهۀ 9۰ توسط construction best practice program‏ در صنعت ساخت و ساز توسعه داده شده است.

مدل بنیاد مدیریت کیفیت اروپا: از این مدل که از آن به عنوان مدل تعالی یاد می‌شود، در کشورهای مختلف دنیا از جمله ایران به کار می‌رود و برای ارزیابی عملکرد سازمان‌ها و تعالی سازمانی استفاده می‌شود. یکی از مهم‌ترین خصوصیات این مدل، تقسیم‌بندی معیارها به 2 بخش توانمندسازها (مدیریت سازمان) و نتایج (خروجی عملکردی سازمان) است. توانمندسازها، سیاست‌ها و فرایندهایی هستند که باعث پیشبرد کسب و کار می‌شوند و خروجی‌ها را بهبود می‌بخشند. نتایج، مقیاسی برای سنجش خروجی‌های کسب شده توسط سازمان هستند.

کارت امتیازی متوازن: کارت امتیازی متوازن از زمان معرفی آن در سال ۱۹۹۲ توسط ‎کاپلان‏ و نورتون به عنوان روشی جدید در مدیریت سازمان‌ها به کارگرفته شده است. این مدل مبتنی بر ۴ وجه راهبردی یعنی بعد مالی، مشتری و بازار فرایندهای داخلی کسب و کار و بعد رشد و یادگیری است. درکنار مزایایی چون سادگی روش و کاربرد آن در مسائل جهان واقعی، جامعیت مدل از منظر امکان ایجاد توازن بین نتایج مالی و مشتری و اهداف راهبردی سازمان، و همچنین ایجاد توازن بین نتایج عملکردی ‏و فرایندهای سازمانی، از مزیت‌های بارز این روش است.

به این مطلب امتیاز بدهید